No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do Hnúšte mieri investícia za 7 miliónov eur, mesto chce ďalej rozširovať priemyselný park

3. júna 2022 | |  | 

HNÚŠŤA - Poľská firma Versaco, ktorá sídli v bývalých Slovenských lučobných závodoch v Hnúšti, plánuje veľkú investíciu do svojich priestorov, s čím súvisí aj vytvorenie niekoľkých pracovných miest.

„V súvislosti s veľkou investíciou v Rimavskej Sobote – priemyselným parkom, my v Hnúšti predpokladáme, že bude ťažšie dostať sem nejakého veľkého investora. Sústredíme sa na to, že ak by sa tam v budúcnosti podaril veľký investor, my môžeme byť priemyselným parkom, ktorý bude ponúkať miesta subdodávateľov práve pre ten veľký priemyselný park," povedal primátor Hnúšte Roman Lebeda.

Článok pokračuje pod reklamou


Z tohto dôvodu boli podľa jeho slov veľmi radi, keď ich oslovila firma Versaco s tým, že by chceli kúpiť ďalšie pozemky vo výmere 40-tisíc metrov štvorcových. Budú na nich stáť haly a vzniknúť by malo 20 nových pracovných miest. Investora označil Roman Lebeda za dobrého a korektného partnera. „Poskytneme im maximálnu súčinnosť," dodal primátor.

„Snažíme sa rozširovať priemyselnú zónu,“ doplnil ho Miroslav Porubiak, riaditeľ Mestskej investičnej spoločnosti Hnúšťa, ktorá spravuje priemyselný park. „Firma Versaco definovala pri žiadosti o odkúpenie pozemkov síce 20 pracovných miest, ale výšku investície 7 miliónov eur v nadväznosti na to, že by mala do troch rokov stáť jedna hala a do ďalších piatich až siedmich rokov druhá hala,“ povedal ďalej s tým, že pôjde o skladové priestory.

Ako ďalej dodal Porubiak, priemyselný park sa snažia revitalizovať. V roku 2020 získali dotáciu na zbúranie komína, čo označil za prioritu. „Uvažujeme o rozšírení zóny a príprave pozemkov vo výmere ďalších 40-tisíc metrov štvorcových,“ uzavrel.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross