No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Moderný salón pre psy v Rim. Sobote Dog's Barber & Spa: Novinkou je dentálna hygiena bez narkózy či ozónový kúpeľ proti kožným problémom

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hovorí sa, že pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba. Máte doma svojho štvornohého miláčika? Dopriať mu nielen základné veterinárne ošetrenia, ale aj starostlivosť o jeho zovňajšok by malo byť samozrejmosťou - nejde pritom len o estetickú záležitosť, ale aj o zdravie. Aj v Rimavskej Sobote môžete zveriť svojho psíka do salónu, kde mu poskytnú dôkladnú starostlivosť.

Salón Dog's Barber & Spa si prednedávnom v Rimavskej Sobote otvorila Natália Pohorelská, ktorá má rovnaký salón aj vo Zvolene. „Keď som mala 13 rokov, dostala som svojho prvého psa. Bola som nespokojná so salónmi, kam sme ho dávali. Nevedeli mi ho nikde dobre upraviť, tak som to začala robiť sama,“ opísala svoje začiatky Natália, ktorú ste mohli aj s jej psíkmi vidieť často aj na výstavách.

„Niekoľko rokov som strihala psíkov len kamarátom. Potom ma spolu s priateľom prehovorili, aby som si otvorila salón,“ dodala. Doplnila si niekoľko kurzov a pustila sa do práce.

"Ako milovníčka a chovateľka psov som sa rozhodla vybudovať centrum krásy a zdravia pre vašich miláčikov. Miesto, kde sa im dostane len tá najlepšia starostlivosť. Miesto, kde presne vieme, čo vaši psí priatelia potrebujú."

Dentálna hygiena bez uspatia

To, čím je salón Dog's Barber & Spa iný, je napríklad rozsah poskytovaných služieb. Ako prví na strednom Slovensku ponúkajú službu čistenie zubov a ústnu hygienu pre psov bez narkózy – uspatia. „Dentálnu hygienu bez uspatia zvládnu všetky dobre vychované psíky,“ hovorí s úsmevom Natália. Dôležité je podľa nej to, aby majitelia psíkovi čistili zuby už od šteniatka.

Ako dentálna hygiena prebieha? Pri práci používajú ultrazvukový prístroj na čistenie zubov a ústnu hygienu určený pre zvieratá. Efektívne čistí zuby, odstraňuje zubný povlak, čistí zubné lôžka a pôsobí hlboko v ďasnách.

„Pravidelnou starostlivosťou o zúbky vášho psíka môžeme výrazne zlepšiť zdravotný stav zvieraťa a uchrániť zdravie pred zápalmi, infekciami a inými problémami ústnej dutiny. Je dôležite si uvedomiť, že je preukázaná súvislosť medzi ochorením ďasien a srdca u psíkov - baktérie a zárodky sa práve cez ďasná dostávajú do celého tela,“ vysvetlila Natália.

Pravidelnou starostlivosťou o zuby vášho psíka môžete predísť:
 • paradontitíde
 • zápachu z papule
 • chronickému ochoreniu ústnej dutiny
 • ultrazvuk preniká v ďasnách až do hĺbky 12 mm, kde ničí baktérie

„Dentálnu hygienu robíme za pomoci ultrazvukovej zubnej kefky, ktorá prenáša vlny cez špeciálnu pastu až na zuby psíka, kde sa vytvárajú mikroskopické bublinky. Tieto odstraňujú nečistoty, zubný kameň a choroboplodné zárodky. A to všetko bez narkózy,“ dodala.

Má váš psík kožné problémy? Pomôže mu ozónový kúpeľ

Kožné problémy, ekzémy, plesne, vypadávanie srsti – ak tieto problémy trápia aj vášho psa, pomôže mu ozónový kúpeľ. „Terapia je vhodná pre všetky typy psov. Platí to pre zdravých aj chorých jedincov, pracovných, výstavných, aktívnych či starších psíkov,“ povedala Natália.

"Prístup je vždy individuálny, podľa toho, aký problém psíka trápi," doplnila. Pre zdravých psíkov slúži ozónový kúpeľ ako prevencia, prináša intenzívnu výživu, hydratáciu a relax.

Okrem ozónového kúpeľa môžete svojmu psíkovi dopriať aj rôzne zábaly, ktoré vie Natália odporučiť podľa toho, aké kožné problémy chcete vyriešiť. Váš psík sa bude po nich nielen cítiť lepšie, ale aj vyzerať. Ako hovorí Natália, niekedy majitelia ani nevedia, že ich psík má nejaký kožný problém. Bežné sú napríklad plesne na labkách, ktoré sú často prehliadané.

Benefity ozónového kúpeľa:
 • odstraňuje nadmerné pĺznutie
 • podporuje imunitný systém kože
 • napomáha pri liečbe chrbtice a pohybovej sústavy
 • lieči kožné ochorenia (alergie, plesne, kvasinky, baktérie)
 • priaznivo ovplyvňuje dýchací a kardiovaskulárny systém
 • urýchľuje hojenie rán
 • uvoľňuje a zmierňuje stresové napätie
 • dermatologické ochorenia – lupiny, ekzémy
 • pomáha pri pohybových problémoch u starších psov

Strihanie, trimovanie a kúpanie sú samozrejmosťou

Psík by mal salón navštevovať ideálne každých 6-8 týždňov. Je dobré, ak si vybuduje návyk. "Je to ako s kaderníkom. Darmo si žena kúpi niekoľko prípravkov, nikdy nebude mať také vlasy, ako keď sa vráti od kaderníka. To platí aj pre psíkov, dostanú tu inú, profesionálnu starostlivosť," vysvetlila Natália, ktorá svojich pravidelných psích zákazníkov dobre pozná, a preto vie spozorovať aj rôzne zmeny v ich správaní - môžu naznačovať zdravotné problémy.

V salóne Dog's Barber & Spa vašich psíkov samozrejme aj ostrihajú. "Strihanie je základná požiadavka na každý psí salón, je len na majiteľovi, aký strih svojmu psíkovi vyberie. Strihanie je dôležité nielen kvôli vzhľadu, ale najmä kvôli čistote a kvalite srsti," povedala Natália, ktorá vždy poradí, aký strih je podľa plemena pre vášho psíka vhodný.

Pri strihaní je okrem plemena dôležité prihliadať aj na aktuálne ročné obdobie. Netreba zabúdať, že srsť psíka napríklad chráni pred slnečnými lúčmi a zabraňuje, aby psíka spálilo. Dôležitá je aj správna technika strihania, ktorá zabezpečí, že srsť vášho domáceho miláčika bude zdravá a krásna.

Ďalšou z techník starostlivosti o srsť je trimovanie. "Ide o techniku upravovania srsti pri hrubosrstých plemenách psov, ako napríklad jazvečík, fox terrier, welsh terrier, jack russel, parson russel, bradáče, border terrier a iné. Trimovanie je vytrhávanie odumretej srsti aj s korienkami, ktorá by za iných okolností nevypadla, keďže hrubosrsté psy nepĺznu," vysvetlila Natália s tým, že pri správnej technike je táto úprava bezbolestná.

Samozrejmosťou, ktorá patrí k starostlivosti o psích miláčikov, je aj kúpanie. "Pri kúpaní psíkov používame značkovú kozmetiku. Psíkov vykúpeme, osušíme a navoniame. Domov si odnesiete voňavého a šťastného chlpáča," dodala Natália, ktorá psíkov pripravuje aj na výstavy. Sama má bohaté skúsenosti, ktoré odovzdáva ďalej. V salóne Dog's Barber & Spa nájdete okrem kozmetiky pre psov aj kvalitné krmivo, s ktorým má Natália skúsenosti.

Chcete svojho psíka zveriť do dobrých rúk? Obráťte sa na Dog's Barber & Spa. Nutné je dopredu sa objednať.

KONTAKT:
Adresa: B. Bartóka 1049, Rimavská Sobota
SNP 5/9, Zvolen
Telefónne číslo: 0919 178 018
Web: Dog's Barber
Facebook: Dog's Barber and SPA
Instagram: Dog's Barber and SPA

PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross