No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Venuje sa detailingu vozidiel, vaše auto odíde z Jumpi Detailing Garage ako nové. Ide o poctivú a zodpovednú prácu, povedal P. Ľupták

30. augusta 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Patríte k autičkárom? Záleží vám na tom, ako vyzerá vaše auto zvonka aj zvnútra? Tak ste už pravdepodobne počuli o detailingu. V Rimavskej Sobote sa mu profesionálne venuje Pavol Ľupták.

Svoju záľubu premenil na podnikanie

Podstatou je všímať si každý detail, každú hranu, prehyb, a to všetko poctivo umyť a ošetriť. Vďaka detailingu ostane auto ošetrené a čisté dlhší čas. V jeho dielni Jumpi Detailing Garage sa venuje detailingu vozidiel, hĺbkovému čisteniu interiéru, renovácii, brúseniu a lešteniu lakov či svetlometov, keramickej ochrane lakov, aplikácii PPF fólií a aj príprave na predaj. Je však možné, že po premene, akou si vaše auto môže prejsť v Jumpi Detailing Garage, sa ho nebudete chcieť vzdať.

Ide o nový trend, ktorý sa čoraz viac dostáva do povedomia ľudí. Pavol Ľupták s detailingom začal približne pred šiestimi rokmi, s autokozmetikou pracuje už cez desať rokov. Do rúk mu svoje autá najskôr zverili kamaráti, postupne bol o jeho prácu čoraz väčší záujem. Svoje hobby premenil na podnikanie v tejto oblasti.

„Od malička som mal vzťah k autám. Páčili sa mi pekné, čisté autá. Začal som sám, ozvali sa kamaráti. Chceli sme to posunúť na vyššiu úroveň, absolvovali sme rôzne školenia. Nie sme len samoukovia, investovali sme do toho, aby sme na školeniach nadobudli prax, a aby mal majiteľ istotu, že jeho auto ide do správnych rúk,“ povedal.

Prečo tak veľa ľudí vyhľadáva detailing? Nejde totiž o bežné povysávanie auta či umytie. Auto ostane po detailingu ako nové. „Ide o hĺbkové čistenie, v prípade potreby rozoberáme interiér. Je možné odstrániť zápach napríklad po fajčiaroch alebo neporiadok po domácich miláčikoch. Tiež upravujeme exteriér, aby sme odstránili povrchové nedokonalosti,“ vysvetlil Pavol Ľupták.

Auto ako zo salóna? Základom je vhodná a odborná starostlivosť

Často jazdíte na miestach, kde sa môže poškodiť lak vášho vozidla? Chcete odstrániť škody po kamienkoch? Už vám niekto poškriabal auto kľúčom? Poškriabal vám niekto dvere počas parkovania pri nákupných centrách? Ak chcete, aby ostalo vaše vozidlo aj po takýchto nepríjemnostiach nepoškodené, vyberte si PPF fóliu Skyfol na ochranu laku. Nielenže predĺži životnosť laku, v zimnom období navyše uľahčuje čistenie. „Najčastejšie sa lepí predná časť vozidla. PPF fólie majú 10-ročnú životnosť – nezožltnú, neodlepia sa a ani nepopraskajú. Sme certifikovaným strediskom,“ dodal Pavol Ľupták.

Obľúbené, účinné a najčastejšie aplikované sú keramické ochrany, ktoré uľahčujú umývanie vozidla. Chránia lak pred účinkami posypovej soli, zabraňujú oxidácii laku a vďaka UV filtrom chránia pred vonkajšími vplyvmi počasia. „Keramické ochrany rozdeľujeme podľa životnosti od 1 roka až po 5 rokov, samozrejme, sú limitované počtom najazdených kilometrov. Napríklad 3-ročná ochrana má životnosť 30-tisíc kilometrov, v prípade dodržania všetkých podmienok na povlaky poskytujeme záruku. Na jednotlivé povlaky máme certifikáciu, čo znamená, že nie sú bežne dostupné, majú k nim prístup len akreditované strediská. Aktuálne pracujeme pre značky Aqua Car Cosmetics a Ewo Car."

K najbežnejšej a najobľúbenejšej ochrane laku karosérie vozidla patrí určite voskovanie. Vosk lak zakonzervuje, chráni ho pred vplyvmi počasia a najmä sa lak auta po jeho aplikácii krásne leskne. Ďalšou výhodou sú hydrofóbne vlastnosti vosku – lak po aplikácii vosku odpudzuje vodu, čo oceníte najmä pri následnom umývaní a údržbe vozidla. "Vosk ma výrazne nižšiu životnosť ako keramické ochrany, v prípade vybraných voskov môže životnosť dosiahnuť 8 až 12 mesiacov," vysvetlil Pavol Ľupták. V Jumpi Detailing Garage sa samozrejme venujú aj takejto starostlivosti o auto.

Zveriť svoje auto do rúk profesionálov má svoj zmysel aj pri leštení, ktoré sa na prvý pohľad môže javiť ako jednoduché. Neraz sa však stalo, že v Jumpi Detailing Garage museli odstraňovať škody, ktoré si na laku neodborným prístupom spôsobil sám majiteľ auta alebo iná osoba. Okrem toho, že svoje auto zveríte do rúk profesionálov, odídete domov aj s novými vedomosťami – povedia vám, ako sa o lak starať, aby efekt leštenia a korekcie laku vydržal čo najdlhšie. Pokojne aj pár rokov.

Občas sa tiež stane, že nedokonalosti ostanú aj po lakovaní. „Vzniká napríklad efekt ‚pomarančovej kôry'. Vtedy lak brúsime. Ide o veľmi detailnú a citlivú prácu,“ zhodnotil Pavol Ľupták, ktorý má skúsenosti aj s renováciou starších vozidiel. „Mali sme tu napríklad Mercedes SL 500 zo 70. rokov, Mercedes S z roku 1985, renovovali sme lak. Na Tatre 603 rok výroby 1965 sme brúsili lak a odstraňovali hlboké škrabance. Bola to zodpovedná robota, pretože to auto je vzácne a lak bol veľmi špecifický. Vyžadovalo si to znalosť,“ prezradil.

Individuálny prístup a nezáväzné konzultácie

Profesionálna autokozmetika, spolupráca so známym a overeným e-shopom andyhoauto.sk, záruka na fólie, do detailov skontrolovaný vizuál auta, individuálny, profesionálny, poctivý a svedomitý prístup – to všetko robí z Jumpi Detailing Garage miesto, ktoré budete radi odporúčať ďalej.

„Ku každej požiadavke klienta a ku každému autu pristupujeme individuálne. Preto je aj ťažké povedať, ako dlho u nás musí klient nechať auto. Všetko závisí od poškodenia, ktoré ideme odstraňovať. Nacenenie a konzultácie sú u nás nezáväzné a bezplatné,“ povedal Pavol Ľupták.

A kedy je najvhodnejšia doba využiť ich služby? Ideálnym obdobím je jar a jeseň. Samozrejme, počas leta chce mať auto každý pekné, čisté a voňavé. "Korekcia a následná ochrana pripraví lak auta na poveternostné podmienky, fólie poskytnú povrchovú ochranu pred kamienkami. Na jar zas vďaka hĺbkovému a dôkladnému čisteniu odstránime z auta posypovú soľ či inú chémiu." Samozrejme, čisté a nablýskané auto zdokonalí pocit z jazdy v každom ročnom období.

V Jumpi Detailing Garage chcú stále posúvať svoje hranice. Aj preto dbajú na vzdelávanie a sledujú najnovšie trendy v detailingu. Aby sa v každom aute, ktoré od nich odíde, viezol spokojný majiteľ či majiteľka.

Kontakt:

E-mail: [email protected]
Telefónne číslo: 0914 330 666
Facebook: Jumpi Detailing Garage
Instagram: jumpi_detailing_garage

Zdroj foto: Jumpi Detailing Garage/Burskimedia

PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross