No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Zamestnanci Colného úradu likvidujú desiatky ton tabaku zadržaného pri Revúcej

REVÚCA - Zamestnanci Colného úradu v Košiciach likvidujú 20 ton tabaku a cigariet, ktoré boli vyrobené v okolí Revúcej. Likvidovaný tovar pochádza z odhalenej nelegálnej výrobne cigariet z roku 2018. Informuje o tom Finančná správa na svojom webe.

"Tovar pochádza zo zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy, v spolupráci s kolegami z colných úradov. Počas akcie zaistili 10,5 mil. kusov cigariet a viac ako 6 ton tabaku, vrátane strojov na výrobu cigariet. To, že išlo o mimoriadny záchyt, dokazuje aj hodnota úniku na dani vyčíslenej vo výške 5 mil. eur," informuje správa.

Článok pokračuje pod reklamou


Finančná správa spolupracovala na tomto prípade s Europolom a OLAFom. Zaujímavosťou však bolo, že cigarety boli renomovanej značky. "Cigarety však neboli určené na predaj na Slovensku, ktoré je v oblasti pašovania tabakových výrobkov skôr tranzitnou krajinou. Slovensko-bulharský gang ich mal pašovať v náklade drevenej štiepky do iných európskych krajín," uviedla Finančná správa.

V týchto dňoch prebieha likvidácia tohto zadržaného materiálu, ktorý bol po súdnom rozhodnutí privlastnený štátu. "Fyzická likvidácia zaisteného tabaku a cigariet prebieha v týchto dňoch v košickej spaľovni pod colným dohľadom a za účasti likvidačnej komisie," uzavreli finančníci.

Zdroj foto: Finančná správa


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross