No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Investor by v lučenskom priemyselnom parku chcel vybudovať výrobnú halu

11. augusta 2022 | | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: lustroj.sk

LUČENEC - Do priemyselného parku JUH v Lučenci príde nový investor. Mestskí poslanci a poslankyne odsúhlasili prenájom pozemku pre michalovskú firmu Pyrometal, s. r. o. Tá požiadala mesto o prenájom pozemku s rozlohou jedného hektára s ročným nájmom 700 eur.

Ako už náš partnerský portál Novohradské.sk už informovali, zastupiteľstvo koncom júna najprv schválilo zámer, no teraz v auguste odsúhlasilo prenájom pozemku.

Článok pokračuje pod reklamou


Firma by v priemyselnom parku chcela vybudovať výrobnú halu, do ktorej plánuje presťahovať spoločnosť Lustroj, s. r. o., ktorá aktuálne sídli v prenajatých priestoroch v Haliči.

Pyrometal je majoritným vlastníkom firmy Lustroj.

"Venujeme sa výrobe zváraných krbov a celú produkciu od nás odoberá náš spolumajiteľ, spoločnosť Aduro z Dánska. V poslednom období enormne narastá dopyt po týchto výrobkoch a aby sme boli schopní naplniť počty dodaných krbov, ktoré od nás náš partner požaduje, potrebujeme jednak väčšie priestory a jednak zaviesť druhú, prípadne aj tretiu pracovnú zmenu," píše firma Pyrometal v žiadosti o prenájom pozemku.

V spoločnosti aktuálne pracuje 48 ľudí. Pri otvorení druhej zmeny by mohli okamžite zamestnať minimálne ďalších 30. Otvorené budú pozície ako majster výroby, predák, zvárač, lakovač, brusič, montér či konštruktér.

Podľa predpokladov by sa výrobná hala mohla stavať v januári až máji 2023. Nábor nových pracovníkov a spustenie výroby s druhou pracovnou zmenou sa predpokladá na júl až september budúceho roka.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross