No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kandidát na župana O. Lunter predstavil kandidátsku listinu politickej koalície, svietia na nej mená aj z našich regiónov

Zdroj foto: tím Lunter

BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ - Na dnešnej (19. 5.) tlačovej konferencii kandidát na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter, predstavil kandidátku politickej koalície Srdcom v kraji a oznámil verejnú diskusiu o svojich programových prioritách.

Do politickej koalície Srdcom v kraji sa spojilo 45 kandidátov na poslancov BBSK z politických strán SaS, KDH, PS, Spolu, OKS a skupina nezávislých.

Na zozname kandidátskej listiny sú aj zástupcovia z našich regiónov - generálny riaditeľ z R. Soboty Radovan Ceglédy, starosta obce Lenka Marian Habovčík, konateľ Branislav Bukviar z R. Soboty, ekonóm Robert Szókovács z R. Soboty, primátor mesta Revúca Július Buchta, starosta obce Lubeník Milan Pavko, primátor mesta Jelšava Milan Kolesár, lekár Juraj Pelč z Lučenca, starosta obce Halič Alexander Udvardy, manažér z Lučenca Jozef Kramec, podnikateľ z Lučenca Michal Kováč, lekár Karol Mičko z Lučenca, štátny zamestnanec Ján Skýpala z Poltára a lekárka Andrea Baníková z Poltára.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa slov Ondreja Luntera ide o kandidátky a kandidátov, s ktorými budú zdieľať spoločný program. Zvolení poslanci a poslankyne vytvoria v zastupiteľstve BBSK spoločný poslanecký klub Srdcom v kraji. “Spájajú nás hodnoty, ľudské aj politické. Pod spoločnou značkou Srdcom v kraji budem túto politickú koalíciu podporovať v kampani. S niektorými sme aj doteraz spolupracovali v zastupiteľstve v našom klube a chceme ísť spoločne ďalej, aby veci v našom kraji fungovali. O mnohé výrazné osobnosti v našom kraji je táto kandidátka bohatšia," dodal.

Ondrej Lunter zároveň oznámil, že od budúceho týždňa predstaví každý týždeň jednu kapitolu zo svojich programových priorít. “Chcem urobiť z programu ústrednú tému mojej kampane. Pretože ak bude program hlavná téma kampane, a nie zástupné šarvátky, potom je veľká šanca, že sa všetci, ktorí budú kandidovať, zhodneme na prioritách. A pokiaľ sa zhodneme na prioritách, bude to pre kraj len dobre,” uviedol.

Programové priority bude O. Lunter predstavovať postupne v 6 okruhoch:

  • Cesty a doprava
  • Moderný, transparentný a inovatívny kraj
  • Vzdelanie, práca, prosperita
  • Sociálne služby
  • Zdravotníctvo
  • Cestovný ruch a kultúra voľného času

Článok pokračuje pod reklamou


Máme za sebou aj s najbližšími spolupracovníkmi sériu stretnutí s expertmi, aktivistami, aktívnymi ľuďmi a predstaviteľmi samospráv naprieč naším krajom. Nevychádzali sme z nuly. Necucali sme, ako sa hovorí, z prsta. Netvárim sa, že doteraz nič nebolo. Vychádzame z toho, čo sa už urobilo, a vzniká ambiciózny, ale realistický plán na ďalšie štyri roky - a tento dokument teraz postupne predložím na otvorenú verejnú diskusiu,” oznámil Lunter.

Chce tiež vyzývať ľudí na to, aby mu posielali svoje pripomienky a návrhy.

“Budem rád, ak tento formát vyvolá pozornosť aj médií a ak dokážeme čas do volieb venovať obsahu krajskej politiky. Počas leta potom všetky pripomienky a skúsenosti z diskusie vyhodnotím a predložím definitívny a záväzný program pre seba, ale aj pre kandidátov združených Srdcom v kraji,” vyslovil Ondrej Lunter.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross