No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kaufland aj Lidl vyhradili hodiny určené na nákup seniorom

Dva z najväčších obchodných reťazcov sa rozhodli v súvislosti so šírením koronavírusu výjsť v ústrety seniorom. Upravili otváracie hodiny určené na nákup prednostne pre nich, nakoľko patria k najohrozenejšej skupine obyvateľstva.

Ako však na stránke uviedol obchodný reťazec Lidl, nie je v ich silách zabezpečiť dodržiavanie tohto odporúčania, a preto prosia zákazníkov o ohľaduplnosť. „Buďme k sebe v týchto náročných časoch ohľaduplní a chráňme seba a svojich najbližších. Zaviedli sme prednostné nakupovanie pre seniorov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou. Každý deň od 13:00 do 14:30 vo všetkých našich 142 predajniach,“ oznámil obchodný reťazec včera.

Článok pokračuje pod reklamouZároveň ľudí poprosil, ak nepatria do spomínanej skupiny, aby si nakúpili v inom čase. „Ďakujeme!“ dodáva Lidl.

Rovnaké opatrenia zavádza aj Kaufland SR. Každý deň od 13.00 do 14.30 sú ich predajne po celom Slovensku určené hlavne pre starších ľudí. Ani v ich silách však nie zabezpečiť dodržiavanie tohto opatrenia a tak vyzvali ostatných, aby nakupovali inokedy, a tým chránili seniorov.

Podobne sú na tom aj v Českej republike, kde zaviedli prednostné nakupovanie pre ľudí nad 65 rokov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross