No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lidl v Tornali by chceli stavať už tento rok, v Hnúšti to s reťazcom nevyzerá ružovo

Kým jednému mestu sa nemecký reťazec podarilo pritiahnuť, druhé napriek snahe stále nenašlo vhodnú lokalitu.

V Tornali chcú začať s výstavbou ešte tento rok

To, že s výstavbou predajne by spoločnosť Lidl chcela začať čo najskôr, potvrdil jej hovorca Tomáš Bezák. „S výstavbou predajne začneme po obdržaní a správoplatnení všetkých potrebných povolení. Nateraz nedokážeme odhadnúť, kedy sa tak stane, radi by sme však začali ešte v tomto roku,“ povedal pre Rimava.sk Bezák.

Podľa prednostu Mestského úradu v Tornali Ladislava Nagya sa mesto snažilo prilákať obchodný reťazec, no podarilo sa to až súkromnému podnikateľovi. „On odkúpil pozemky od mesta na sídlisku Juh, a potom vstúpil do rokovania so spoločnosťou Lidl,“ povedal pre Rimava.sk Nagy, podľa ktorého mesto iniciatívu podporovalo.

Článok pokračuje pod reklamou„Pozemok od súkromného podnikateľa spoločnosť odkúpila. Už je vydané platné územné konanie na výstavbu a teraz bude prebiehať stavebné konanie,“ informoval prednosta mestského úradu s tým, že zmluvu so spoločnosťou má uzatvorenú súkromný podnikateľ.

Presný začiatok výstavby prednosta úradu konkretizovať nevedel. „Predpokladám, že na jeseň by už nemala byť prekážka, ktorá by bránila vo výstavbe,“ myslí si Nagy.

Sídlisko Juh je podľa Nagya vhodnou lokalitou. Je najväčšie v meste. Ako ďalej povedal, Tornaľa je ústrednou obcou a za nákupmi do mesta chodia aj obyvatelia z okresu Revúca či Rimavská Sobota. „Máme tu dve veľké základné školy, materskú školu s dvoma detašovanými pracoviskami,“ priblížil prednosta. Obyvatelia približne tridsiatich obcí navštevujú Tornaľu aj kvôli rôznym úradom.

Do Hnúšte sa spoločnosť zatiaľ nechystá

Mesto Hnúšťa momentálne so žiadnymi obchodnými reťazcami nerokuje. Pre Rimava.sk to potvrdil viceprimátor Grigorij Šamin. „So spoločnosťou Lidl to stále nie je uzatvorené,“ informoval viceprimátor. Ako ďalej dodal, mesto nemá vhodný pozemok, ktorý by reťazcu vyhovoval, a preto nie je jasné, či a kedy by mohla spoločnosť predajňu v meste postaviť.

Minulý rok mali v Hnúšti pribudnúť dva nové supermarkety, o ich výstavbu mala záujem spoločnosť CBA, respektíve Kačka. Tá ale medzičasom skrachovala. „Vytipovali sme pre nich aj lokality, s výstavbou však ani nezačali,“ uzavrel Šamin.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: TV LocAll


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross