No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nemecký investor, žiaľ, odstúpil, povedal minister Milan Krajniak

20. januára 2022 | | |  | 
Lokalita, v ktorej by mal vyrásť štátny priemyselný park.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Avizovaný nemecký investor, ktorý mal v plánovanom štátnom priemyselnom parku spracovávať drevo, do Rimavskej Soboty nepríde. Informáciu potvrdil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na dnešnom tlačovom brífingu v Hajnáčke.

„Na vláda sme viackrát diskutovali o tom, aby ten pripravovaný priemyselný park, kde, žiaľ, odstúpil ten nemecký investor, aby sme pri ďalších rokovaniach s investormi, ktoré sa vedú, preferovali dva regióny – jedným je Rimavská Sobota a druhým je rozmedzie Prešovského a Košického kraja. Je to pre nás priorita, každého investora prednostne oslovujeme s Rimavskou Sobotou a tou druhou spomínanou lokalitou,“ vysvetlil minister Milan Krajniak.

Článok pokračuje pod reklamou


Poslanec NR SR Igor Kašper pre Rimava.sk taktiež potvrdil odstúpenie nemeckého investora. Ako ďalej povedal, ministerstvo hospodárstva aktuálne rokuje s ďalšími investormi.

Na tlačovej konferencii sa pred niekoľkými dňami k téme priemyselného parku vyjadril aj minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa jeho slov nemecká firma Ziegler Group hľadá spôsob, ako vstúpiť na slovenský trh a pritom nezlikvidovať menších podnikateľov s drevom v okolí.

„Spoločnosť Ziegler veľmi citlivo vníma aj obavy napríklad miestnych lokálnych píl a hľadá riešenie. Diskutujeme s touto spoločnosťou aj o tom, že by sa zamerali najmä na spracovanie reziva a nie na rezanie pňov,“ dodal minister Sulík, ktorý sa vyjadril aj k stále neschválenej zmene územného plánu mesta Rimavská Sobota, ktorá súvisí s výstavbou priemyselného parku.

„Vnímam to ako administratívny nedostatok. Nijak nepochybujem o vôli mesta tam mať priemyselný park,“ vyjadril sa. O zmene územného plánu budú mestskí poslanci hlasovať na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva 25. januára.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross