No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obchodný reťazec avizuje vytvorenie pracovných miest

2. februára 2023 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Informáciu o tom, že spoločnosť Lidl plánuje výstavbu druhej predajne potravín v meste Rimavská Sobota, sme vám priniesli v októbri minulého roka. Nová predajňa by mala stáť v priestore areálu bývalej tabakovej továrne na ulici P. Hostinského. 

Vedúci úseku komunikácie spoločnosti Lidl Tomáš Bezák vtedy uviedol, že s výstavbou predajne začnú po nadobudnutí všetkých potrebných povolení a pôvodná predajňa zostane zachovaná a ďalej ju budú prevádzkovať. Zaujímalo nás, ako zámer spoločnosti napreduje.

Článok pokračuje pod reklamou


"Spoločnosť Lidl má stále záujem vybudovať novú predajňu potravín v Rimavskej Sobote. Aktuálne zabezpečujeme potrebné povolenie, od ktorých závisí zahájenie výstavby. Nateraz nedokážeme bližšie odhadnúť žiadny časový rámec," priblížil Bezák.

Ako však doplnil, predajňa by mala byť veľkosťou podobná tej existujúcej a pracovať by v nej malo
približne 30 ľudí.

Lokalita bude dopravne napojená z ulice P. Hostinského z cesty III. triedy (III/2741) novonavrhovanou križovatkou s ľavým odbočením. Spoločnosť v septembri podala na príslušný úrad návrh na vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby, čím bolo začaté územné konanie.


Aj pôvodná predajňa na ulici Cukrovarská si prešla revitalizáciou. Začiatkom minulého roka bol zrekonštruovaný jej interiér.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross