No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Objavte produkty, ktoré potešia vás aj prírodu

RIMAVSKÁ SOBOTA – V Rimavskej Sobote na adrese Malohontská 2594 (v blízkosti Hlavného námestia) prednedávnom otvorili nový obchod, ktorého názov vystihuje, aké by malo byť naše správanie sa k prírode aj k sebe. Ľúbezné. Je to návrat k jednoduchosti, šetrnosti, čistote zložiek a k tradičným receptúram. Investícia, ktorá sa nám niekoľkonásobne vráti späť v podobe zdravia, energie či krásy ale aj dobrého pocitu.

Obchod Ľúbezné sa zameriava na ekologické produkty a doplnky, účinnú prírodnú kozmetiku a bio produkty, v ktorých nie je miesto pre zdraviu škodlivé konzervanty, syntetické parfumy, arómy, farbivá, umelé dochucovadlá a samozrejme nie sú testované na zvieratách. Ich zloženie je vytvorené s ohľadom na citlivú a alergickú pokožku, bio produkty obsahujú prvotriedne prírodné suroviny, kombinácie byliniek, kvetov a ovocia, sú konzervované šetrnou pasterizáciou a plné vitamínov, minerálov a pravých chutí a vôní.

Kvalita nad kvantitu

"Verím, že ľudia si stále viac uvedomujú, že ekologický spôsob života a návrat k prírodným produktom nie je akýmsi trendom či rozmarom, ale v súčasnosti už aj nevyhnutnosťou, a to tak kvôli prírode samotnej, ako kvôli nám a nášmu zdraviu, aj všetkým živým tvorom. V pamäti mi utkvel jeden výstižný výrok. A to, že máme dva domovy. Planétu, na ktorej žijeme a telo, v ktorom žijeme. K obom by sme teda mali aj tak
pristupovať. Zodpovedne a s láskou,"
povedala majiteľka obchodu.

"Tak, ako vstrebáva všetky následky nášho prístupu príroda, tak aj ľudská koža, ktorá je najväčším orgánom a i keď má ochrannú funkciu, zároveň je veľkou vstupnou bránou do nášho organizmu, a tak by sme mali dobre zvážiť, čo jej ponúkneme. Mnohí napríklad stále očakávajú ohromujúcu vôňu bielizne, no zabúdajú, že bielizeň má byť predovšetkým skutočne čistá, nie napustená syntetickými vôňami a látkami. Pri starostlivosti o vlasy trvá aj niekoľko dní, kým sa vlasy a pokožka očistia od umelých prípravkov," dodala.

Vzťah k prírode a zvieratám, ktorý priviedol majiteľku k tomu, že sa rozhodla založiť predajňu Ľúbezné, sa prejavil aj v ponuke produktov pre psov a mačky a v trvalej akcii, vzťahujúcej sa na kombinovanú zľavu pri
nákupe pre miestne OZ, alebo spolupracujúci útulok a zákazníka.

"Veľmi by som si priala, aby sme zbytočne neplytvali. Aby sme si všetci opäť zvykli na to, že si doprajeme radšej menej, no oceníme prínos kvalitných produktov, aby sme aj z povinných nákupov opäť spravili akýsi ozdravný a zábavný rituál a aby sa opäť rozrástli malé obchodíky, ktoré spájajú nádherné priateľské komunity ľudí. Náš obchodík je ešte takpovediac v plienkach, no dúfam, že budeme mať možnosť pracovať na jeho rozvoji a časom dotiahnuť našu konečnú predstavu čo najbližšie k našim predstavám a spokojnosti zákazníkov," povedala majiteľka.


Adresa
Malohontská 2594, Rimavská Sobota

Otváracie hodiny
pondelok až piatok: 9:00 až 17:30
sobota 8:00 až 13:00


Bio kvalita pre vašu pokožku

Prírodná kozmetika slovenskej výroby tvorí jadro produktov obchodu. Slovenská prírodná pleťová a telová kozmetika Ťuli a Ťuli zaručene nesklame nielen svojím zložením, ale ani účinkami. Prírodné pleťové krémy sú doslova preplnené výživnými látkami. Obsahujú zložky, ako napríklad organický avokádový a olivový olej, ružovú vodu, ktorá dokonale dezinfikuje a čistí pleť, organické bambucké maslo či organický kokosový olej.

V prírodnej telovej kozmetike objavíte kvalitu a krásnu vôňu telový masiel, telových mliek na celé telo a iných produktov vyrobených iba z tých najkvalitnejších prírodných ingrediencií v organickej BIO kvalite.

Ručne vyrábané mydlá MusK obsahujú iba prírodné zložky, z ktorých naša pokožka dokáže čerpať najviac. Jednotlivé zložky vyberajú veľmi svedomito s ohľadom na životné prostredie a prísnej kontrole podrobujú aj ich dodávateľov. Mydlá MusK neobsahujú žiadny palmový olej ani živočíšne tuky. Navyše sú niektoré vhodné aj pre vegánov.

Prírodná kozmetika, ktorej účinky si vychutnáte, nesie meno Kvítok (predtým Navia). Značka vznikla na Slovensku, kde sa ich produkty aj vyrábajú. Ani v nich nenájdete zbytočné umelé farbivá, konzervanty či parfumy. Všetky benefity čerpajú z prírody.


Sila prírody v kvapkách

Potešte vaše zmysly vôňou prírodných éterických olejov, ktoré v každej fľaštičke obsahujú účinné látky aj z niekoľkých stoviek kilogramov rastlín. Esenciálne alebo éterické oleje tvoria podstatu aromaterapie, ktorá pomáha pri niekoľkých problémoch. Koncentrovaná sila pozitívne ovplyvňuje psychickú pohodu, emócie a aj funkciu rôznych orgánov. Stačí pridať pár kvapiek vybraného oleja do difuzéra a vstrebávať benefity rozmanitých vôní. V predajni Ľúbezné ich majú na výber niekoľko.

A keďže tu máme jesenné obdobie, príjemnú a voňavú atmosféru si môžete doma dotvoriť aj vďaka sviečkam.


Čistota z prírody

Udržiavať si čistú domácnosť ide aj bez chémie. Ekologické prírodné čistiace prostriedky sú rovnako účinné ako tie bežne dostupné. V porovnaní s nimi však majú niekoľko výhod:

  • Nespôsobujú alergie
  • Sú vhodné pre alergikov, astmatikov aj malé deti
  • Nedráždia kožu
  • Neboli testované na zvieratách
  • Neznečisťujú vodu
  • Krásne voňajú
  • Šetria životné prostredie
  • Nemajú škodlivé výpary

V predajni Ľúbezné nájdete najobľúbenejšie produkty od známych značiek, ako napríklad Tierra Verde, FeelEco, Mulieres alebo aj Frosh. Vybaviť nimi môžete celú domácnosť, od kuchyne po kúpeľňu.


Sme to, čo jeme

Cítime sa tak, ako sa správame k nášmu telu. Sme to, čo jeme. Biopotraviny nevnášajú do nášho organizmu žiadna éčka, škodlivé či chemické látky, a preto, ak ich zaradíte do svojho jedálnička, budete sa cítiť o poznanie lepšie a zdravšie.

Nemusíte hneď radikálne meniť svoj jedálniček. Významným krokom bude aj to, keď do neho zaradíte zdravšie alternatívy niektorých potravín. Inšpiráciu nájdete aj v predajni Ľúbezné.

Do pozornosti vám obzvlášť dávame ovocné sirupy Pijo Bio, zdravé chrumkanie od Mixit a výberovú kávu praženú na Slovensku Coffein. Ako hovoria zakladatelia tejto značky, chcú ukázať celé spektrum rôznorodých chutí, vôní a spracovaní, ktoré výberová káva ukrýva a o ktorých ste možno ani nemali poňatia. Pražiareň kávy Coffein získala v prestížnej medzinárodnej súťaži Great Taste Awards štyri zlaté hviezdy za tri svoje výberové kávy. Nájdete ich v predajni Ľúbezné. 


Zdravá strava pre domácich miláčikov

V predajni Ľúbezné nájdete krmivo pre psy aj mačky rôzneho veku s rôznymi potrebami. Ponúkajú výrobky od značiek Larra Nature, My Lux Paw, Chejn a Pet Farm Family. Okrem krmív u nich nájdete aj doplnky výživy.

Slovenská prémiová značka granúl Larra Nature je vyrábaná s láskou na Slovensku. Využívajú kvalitné ingrediencie, mäso pochádza len od slovenských farmárov. Granule sú vždy čerstvé, prírodne konzervované, bez chemických ochucovadiel a farbív.

Ide o krmivo s vyváženým pomerom bielkovín, sacharidov, s obsahom zeleniny, bylín, minerálnych látok a veľkou porciou mäsa. Krmivá obsahujú látky, ktoré podporujú dobrú funkciu tráviaceho traktu, imunitného a pohybového systému a detoxikujú organizmus. Naopak neobsahujú žiadne chemické ochucovadlá ani konzervanty a sú vhodné pre všetky plemená psov. 

Napríklad Larra Nature Jeleň a Brusnice je slovenské prírodné prémiové monoproteínové krmivo z BIO jelenieho mäsa určené pre dospelých, seniorov a senzitívnych psov.

Larra Nature Adult je určené pre dospelých neaktívnych psov malých a stredných plemien. Larra Nature Energy je určené aktívnym psom všetkých vekových kategórií, gravidným a dojčiacim sučkám.


Výrobca Chejn pochádza zo susedného Česka a na trhu pôsobí už 30 rokov. Výber surovín a spôsob ich spracovania v tejto firme prebieha v takej kvalite, že testovanie chutnosti a ďalších vlastností produktov značky CHEJN overujú pracovníci firmy nielen na svojich psoch a mačkách, ale aj vlastnými zmyslami. Môžete sa o tom presvedčiť nielen podľa vzhľadu, ale aj vône. Suroviny prichádzajú do výroby každý deň čerstvé, bez predchádzajúceho opracovania, výhradne od spoľahlivých a certifikovaných českých dodávateľov mäsa i zeleniny.

Hlavné zložky krmiva od tejto značky tvoria komplex, ktorý poskytuje všetky základné živiny a vitamíny. Produkty sú vyrobené z jednoduchých, základných, čistých surovín, vybraných, zostavených a ošetrených tak, aby psom a mačkám všetkých plemien i vekových kategórií poskytovali optimálnu zdravú a súčasne chutnú výživu. Všetky krmivá obsahujú výhradne ľahko stráviteľné živočíšne bielkoviny, prírodné vitamíny a minerálne látky.

Naše psy a mačky budú tak zdraví a pekní, ako kvalitne ich nakŕmime.

Chejn

To, že zdravie psov a mačiek sa od dobrého jedla priamo odvíja, si uvedomujú aj v Pet Farm Family. Aj produkty od tohto výrobcu nájdete v predajni Ľúbezné.

Medzi ich vyhľadávané výrobky patria napríklad konzervy a vývary. Silný vývar pre psov a mačky sa hodí na podlievanie granúl či BARFu na cesty, alebo ako osviežujúci nápoj na uhasenie smädu. Po tráviacich ťažkostiach dostane vášho miláčika späť na labky.

Napríklad konzerva Losie bobky je z lososa so zeleninou a bylinkami na trávenie. Mäso pochádza z voľne lovených lososov s MSC certifikátom. Vysoký obsah bielkovín a nízky obsah sacharidov je ideálny pre všetky vekové skupiny psov. Konzerva je vhodná pre šteniatka a pre psov s kožnými problémami.

Klasikou sú kačacie, kuracie, morčacie či hovädzie konzervy so zeleninou a bylinkami na trávenie, ktoré majú vysoký obsah bielkovín, tukov a nízky obsah sacharidov. Sú ideálny pre všetky vekové skupiny psov.


Prírodná starostlivosť o chlpáčov

Šampóny pre psov patria k povinnej výbave. Tuhý šampón Foamie bez mydla s hydratačným výťažkom z aloe vera a ovsa vyživuje kožu psa a zbavuje ju nečistôt. Ricínový olej zaisťuje jemnú a lesklú srsť, kokosový olej uľahčuje česanie srsti, ktorá vyzerá svieža a čistá. Rýchlo pení a ľahko sa vypláchne.

Ak preferujete tekuté šampóny, vyskúšajte tie s názvom Furnatura. Na výber majú z niekoľkých druhov a vôní. Či už hľadáte šampón pre bohatší objem a vyživenie vhodný pre kučeravú srsť, hĺbkovo čistiaci šampón s protizápalovými a chladivými účinkami vhodný pre mastnejšie typy srsti, antibakteriálny šampón, alebo univerzálny na všetky typy srsti s upokojujúcim rumančekom – v predajni Ľúbezné si vyberiete.

K povinnej výbave patria aj "sáčky na kakačky". V predajni Ľúbezné ich nájdete v krajšom prevedení, a navyše sú aj kompostovateľné.


PR článok

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross