No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lesy SR sa chystajú na transformáciu, ovplyvní to zamestnanosť v regióne?

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik, riešia svoju transformáciu. Z dnešných 23 odštepných závodov na Slovensku sa má tento počet zredukovať na 12. Informuje o tom podnik na svojom webe.

Túto skutočnosť sme zisťovali aj na odbore komunikácie Lesov SR. "Momentálne je proces transformácie štátneho podniku Lesy SR v riešení. O novej organizačnej štruktúre a termíne jej zavedenia budeme informovať v dostatočnom predstihu," uviedol odbor pre Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Zmeny by mali nastať 1. januára 2022. Zredukovať sa má aj počet lesných správ zo súčasných 129 na 93. V nezmenenej forme sa majú zachovať dva špecializované odštepné závody - Odštepný závod lesnej techniky a OZ Semenoles.

„Týmito krokmi chceme docieliť ekonomickú stabilizáciu podniku a zabezpečiť dlhodobú prosperitu. Posilniť by sa mala tiež vonkajšia prevádzka a chceme vytvoriť podmienky pre širšie uplatnenie prírode blízkeho hospodárenia v lesoch ako základnej stratégie štátu pri hospodárení v lese. Sme si vedomí, že sa mení spoločenská objednávka. Očakáva sa, že štátny podnik bude k hospodáreniu pristupovať citlivejším spôsobom, no treba prihliadať aj na ekonomiku a uvedomiť si, že si to vyžiada viac finančných prostriedkov,“ zdôraznil generálny riaditeľ štátneho podniku LESY SR Tibor Kőszeghy.

Podľa našich informácií sa má transformácia dotknúť aj odštepného závodu v Rimavskej Sobote, konkrétne približne štyridsiatich pracovných pozícií.

Téme sa budeme venovať aj v ďalších článkoch...


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross