No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poľský investor plánuje v Hnúšti investíciu, do mesta príde aj poľský veľvyslanec

2. júna 2022 | |  | 

HNÚŠŤA - Poľská firma Versaco, ktorá sídli v bývalých Slovenských lučobných závodoch v Hnúšti, plánuje veľkú investíciu do svojich priestorov a vytvoriť niekoľko pracovných miest. Počas Dní mesta Hnúšťa o tom budú hovoriť jeden z majiteľov firmy Arkadiusz Górecki a poľský veľvyslanec v SR Krzysztof Strzałka.

"Uz v roku 2015 navštívil Hnúšťu vtedajší veľvyslanec Tomasz Chlon, pre ktorého som vtedy pracoval. Diplomatické vzťahy chceme udržiavať naďalej, pretože to považujem za dôležité, keďže jeden z najväčších investorov v meste má poľských majiteľov. Teraz sme pozvali pána Strzałku z dôvodu, že máme Dni mesta a že sa v Hnúšti nachádza významný poľský investor," povedal pre Rimava.sk primátor Hnúšte Roman Lebeda.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, spoločnosť Versaco plánuje rozšíriť výrobu. "Poslanci mestského zastupiteľstva nedávno schválili, že odpredáme pozemky v priemyselnom parku poľskému investorovi a na tých pozemkoch chcú preinvestovať niekoľko miliónov eur," dodal Lebeda. O podrobnostiach budú informovať zajtra.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross