No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Predvianočné stretko podnikavcov

Rok plný výnimočných prednášok, diskusií a workshopov uzavreli na KRUHÁČI v Rimavskej Sobote „Predvianočným stretkom podnikavcov“. Podujatie, ktoré sa nieslo v duchu vianočnej atmosféry opäť spojilo začínajúcich a „pokročilých“ podnikateľov, ktorí si medzi sebou vymenili cenné skúsenosti a informácie, získané nie len počas roka 2019. „Podujatie najčastejšie navštevujú mladí ľudia, ktorí sa snažia rozbehnúť niečo vlastné a prídu si po rady od skúsenejších, respektíve pre rady od ľudí v podobnej situácii. Nie je to samozrejme pravidlo, je to podujatie určené pre každého, pre širokú verejnosť, môže sa prísť inšpirovať ktokoľvek,“ objasňuje Daniel Csúr, manažér centra.

„Posledné naše stretnutie však bolo skutočne výnimočné, nakoľko sme si spoločne zhrnuli rok 2019, jeho pozitíva aj negatíva, ťažkosti aj úspechy. Každý z nás mal lepšie, aj horšie obdobie, ale v končenom dôsledku sme sa znovu o krok (alebo aj niekoľko krokov) posunuli bližšie k našim cieľom. Spoločným aj individuálnym. Rovnako sme si skúsili stanoviť ciele na rok 2020, ktorý bude určite ešte úspešnejší a nielen čo sa týka podnikania, ale samotného rozvoja nášho centra“ dopĺňa Csúr. „Musím ešte v mene nášho centra doplniť, že si nesmierne vážim priazeň zúčastnených a verím, že na každom podobnom stretnutí sa bude náš okruh „podnikavcov“ rozširovať“.

„Aj odstupom času sa však stretávame s tým, že občania Rimavskej Soboty náš KRUHÁČ nepoznajú. Rád by som preto na záver roka zhrnul, kto sme a čomu vďačíme, že tu môžeme byť,“ poznamenáva Csúr. „Kruháč coworking & startup centrum vzniklo pod záštitou miestneho občianskeho združenia NAŠA SOBOTA, s podporou Úradu vlády Slovenskej republiky (dnes už Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu).

NAŠA SOBOTA, ako taká, bola založená v roku 2012, odkedy neúnavne pracuje na zvýšení atraktívnosti mesta pre jeho obyvateľov. Neustále sa však stretáva s problémami, ktoré nútia mladých ľudí odchádzať z mesta/regiónu, či už za prácou alebo štúdiom a preto sa rozhodla hľadať riešenie. Založením centra sa združenie v prvom rade snaží zvýšiť šancu mladých ľudí na úspešné podnikanie v domovskom regióne, motivovať ich k podnikaniu, samozamestnaniu a zamedziť tak ich odchodu z regiónu. Vytvoriť pre nich podpornú inštitúciu, ktorá im pomocou workshopov, diskusií a vzdelávacích kurzov pomôže doplniť si potrebné znalosti, inštitúciu, v ktorej môže každý dostať mentora a pomoc pri budovaní vlastného podnikania. V neposlednom rade chce vybudovať kreatívne a plnohodnotné pracovné miesto, v ktorom je radosť pracovať,“ vysvetľuje.

Aj v roku 2020 sa môžete tešiť na množstvo zaujímavých podujatí. „Určite budeme pokračovať v pravidelnom Stretnutí podnikavcov, v cestovateľských prednáškach, v spoznávaní mesta v spolupráci s Gemersko-malohontským múzeom, v gastro a handmade podujatiach, v boji za našu prírodu, v rôznych občianskych témach a samozrejme nesmie u nás chýbať ani Klub zvedavých pivárov a mnoho ďalšieho. Sledujte nás na sociálnych sieťach a na našom webe, aby vám nikdy nič neuniklo“.

fb: www.facebook.com/kruhacrs/
instagram: https://www.instagram.com/kruhaccoworking/
web: www.kruhac.sk
tel.č. +421 908 946 526
mail: [email protected]

Projekt sa realizuje vďaka finančnej podpore Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a realizáciu v súvislosti s realizáciou aktivít podľa schváleného akčného plánu okresu Rimavská Sobota.

Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross