No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prímorská atmosféra a pocit, akoby ste sa ocitli v inej krajine. To zažijete, keď vstúpite do Zoraya Restaurant & Caffé

Foto: Zoraya Restaurant & Caffé

RIMAVSKÁ SOBOTA - Reštaurácia s exotickým nádychom vznikla nápadom spojiť cestovateľský svet s kulinárskymi zážitkami. Svoj originálny koncept predstavila už v roku 2014 a neustále sa rozvíja. Majiteľka reštaurácie Zoraya Restaurant & Caffé Andrea Krausová chce, aby ste sa pri jedle najmä cítili dobre a užili si svoju chvíľu oddychu.

Majiteľka s chorvátskymi koreňmi chcela aj do Rimavskej Soboty priniesť trochu zahraničného nádychu a zakladá si na tom, aby ste sa pri vstupe do reštaurácie cítili ako v inej krajine. "Nie sme len firma. Sme zhmotnené srdce snov a túžob. Prepojenie dalmátskeho nespútaného temperamentu a slovenskej cieľavedomosti. Vďaka tomu, že sa nikdy nevzdávam, vznikol projekt s názvom Zoraya. Názov vznikol spojením slov ,Zoberiem ťa do raja´. Začiatky boli spojené výlučne s cestovaním," vysvetlila zakladateľka značky. Ako prvá z prevádzok vznikla kaviareň v centre mesta Zoraya Caffé. O dva roky neskôr príbeh firmy pokračoval a vznikla Zoraya Restaurant & Caffé.

Ďalej pokračovala s tým, že firma sa venuje aj sprostredkovaniu dovoleniek po celom svete. "Spojili sme dva svety. Cestovanie a dobré jedlo. Vždy, keď prídem do inej krajiny, chcem ju nielen spoznať, ale aj ochutnať," doplnila.

Rovnako aj interiér reštaurácie je ladený do stredomorského štýlu a navodí vám pocit, že ste sa ocitli v prímorskej reštaurácii. "Mojou najväčšou srdcovou záležitosťou navždy zostane levanduľou prevoňaný chorvátsky ostrov Hvar, kam siahajú moje korene a toto miesto si vzalo kúsok mňa. Vždy, keď som na Hvare, cítim sa ako v raji a tento malý svet som chcela preniesť do reštaurácie. Hneď, ako vstúpite do reštaurácie, stíchne zhon okolitého sveta."

Dominantou interiéru reštaurácie je fototapeta, ktorá prináša záber na prístav mesta Hvar. "Hneď pod tapetou sme vytvorili miesto s lucernami a kaviarenskou časťou, aby sa u nás zákazníci cítili, akoby práve sedeli na brehu mora."

To, že interiér je prepracovaný do posledného detailu, potvrdzuje aj výber interiérového zariadenia. Andrea Krausová nám vysvetlila, že žlté kreslá predstavujú slnko, modré gauče more a hnedá farba použitá na zariadení predstavuje hory. "Druhou dominantou reštaurácie je loď, ktorá takisto súvisí s cestovaním, ale aj s prístavom. Ja budem rada, ak sa reštaurácia stane pre vás prístavom, kde sa radi zastavíte."

Stredomorský štýl nie je ukrytý iba v detailoch, ktoré majú svoj význam, ale aj v jedlách. Ako jediná reštaurácia v R. Sobote ponúka jedlá orientované na morské špeciality. "Prvenstvo si môžeme pripísať za prínos hamburgerov, nakoľko ich žiadna gastro prevádzka v čase nášho vzniku neponúkala. Vznik reštaurácie nám otvoril ďalšie príležitosti a dnes si vyrábame takmer všetko. Poctivo pečené žemle a kvalitné hovädzie mäso sú neodmysliteľnou súčasťou, aby si naše hamburgery zachovali výnimočnú kvalitu."

Ďalšou prvotinou, s ktorou sa môžu pýšiť, bolo prinesenie piva značky Svijany do R. Soboty - mohli ste ho nájsť jedine v Zoraya Restaurant & Caffé. Počas pracovných dní vám ponúkajú tiež obedové menu, ktoré si môžete vychutnať nielen u nich v reštaurácii či na terase, ale radi vám ho prinesú aj domov.

Vlastná značka kávy je neodmysliteľnou súčasťou prevádzok patriacich do siete Zoraya. V ponuke nájdete aj výborné čokolády talianskeho či indického pôvodu. Osvieženie počas horúcich dní si vychutnáte v podobe limonád, ale aj miešaných drinkov.

Vďaka dobrému menu reštauráciu vyhľadávajú zákazníci nielen zo širokého okolia. Lokalita reštaurácie ponúka výborné parkovacie možnosti, ale aj organizovanie osláv rôzneho charakteru, ako aj firemných posedení. "Prešli sme mnohými turbulenciami, ktoré sme ustáli a dnes som hrdá na tím ľudí, ktorí tvoria tento jedinečný svet. Vždy sa však nájde u nás miesto pre šikovných ľudí. Budeme radi, ak sa stanete našou súčasťou a spolu s nami budete pokračovať v jedinečnom príbehu rodinnej firmy."

Zoraya Restaurant & Caffé nájdete na ulici Cukrovarská 5231/1 H, kontaktovať ich môžete aj na telefónnom čísle 0951 353 351. Na dobrom jedle si u nich môžete pochutnať v pracovnom týždni od 8:00 do 21:00 hod., v sobotu od 10:00 do 21:00 hod. a v nedeľu od 10:00 do 20:00 hod. Ponuku denného menu nájdete na našom webe menu.rimava.sk a rovnako aj na ich web stránke, so všetkými dostupnými informáciami.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross