No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Sobota: Reštaurácia v historickej budove denne ponúka jedlá domácej kuchyne

RIMAVSKÁ SOBOTA – Kto by nepoznal historickú budovu v centre mesta – Lýceum? Ale poznáte chuť domácej kuchyne, ktorá sa v budove nachádza? V dennom menu si každý dokáže nájsť to svoje a ulahodiť svojim chuťovým pohárikom.

Aj Reštaurácia Lýceum v momentálnej situácii bojuje s chodom prevádzky, ako všetky stravovacie zariadenia. Môžete ale využiť jej služby pri okienkovom predaji alebo vďaka rozvozu. „Tak, ako každá reštaurácia sme pocítili pokles tržieb. Očakávame, kedy príde ten deň a bude možné znovu otvoriť dvere do našej reštaurácie aj pre verejnosť. Tešíme sa na moment, keď opäť zažijeme ten ruch a pohyb zákazníkov v našich priestoroch,“ vyslovila sa majiteľka Jana Spodniaková.

Článok pokračuje pod reklamou


Majiteľka reštaurácie je zodpovedná za celý chod prevádzky a tak isto sama varí všetky jedlá, ktoré sú v dennom menu dostupné. „Vieme zaručiť, že zákazníci od nás odídu s plnými žalúdkami,“ vyjadrila sa majiteľka reštaurácie.

V priaznivej situácii, keď reštaurácie a podniky môžu fungovať, je v Reštaurácii Lýceum možné usporiadať aj rôzne večierky, oslavy, svadby a pod. „Zákazníkom dávame vybrať zo širokej ponuky jedál, ktoré sa budú podávať,“ špecifikovala majiteľka. Kapacita reštaurácie ponúka približne 60 miest na usadenie a dve miestnosti, ktoré vedia pri týchto príležitostiach využívať.

Zákazníci, ktorí túto kuchyňu už poznajú, preferujú jej chuť, ktorá im pripomína domov. Práve preto sú hlavnými favoritmi zákazníkov jedlá, ako napríklad rezeň, segedínsky guľáš, knedle s mäsom, držky alebo koložvárska kapusta. V budúcnosti vedenie plánuje zaviesť recyklovateľné obaly, a tiež nevylučuje inovácie a rozšírenie ponuky o ďalšie jedlá.

V súčasnosti denné menu reštaurácie ponúka výber z piatich až siedmich jedál. Denná ponuka obsahuje aj jedlá, ktoré si môžete vybrať každý deň, a to vyprážaný syr, vyprážaný plnený syr so šunkou a vyprážané rybie filé, ku ktorým si môžete vybrať varené zemiaky alebo hranolky. Tak isto je dostupný aj gyros tanier, ktorý obsahuje kuracie mäso, zeleninu, dresing a hranolky. „Menu sa snažím robiť pestré a je obmieňané nielen denne, ale kladiem dôraz aj na to, aby sa jedlá neopakovali ani každý týždeň,“ vysvetlila majiteľka.

Objednať denné menu si môžete v čase od 7:00 do 11:00 hod. a opäť je aj dostupná služba rozvozu. Samozrejme, vaše jedlá si môžete vyzdvihnúť aj osobne. Zaplatiť za denné menu, ktoré stojí 4,50 eur a zahŕňa aj polievku z ponuky, môžete hotovosťou, platobnou kartou alebo aj stravnými lístkami.

„Zákazníci sa stále ku nám vracajú a ja im chcem veľmi pekne poďakovať za to, že reštauráciu podporujú a sú nám stále verní, aj v tejto situácii, ktorá nie je ani pre nás jednoduchá. Som rada, že využívajú osobný odber, ale aj rozvoz,“ vyjadrila sa Jana Spodniaková.

Otváracia doba reštaurácie je od 10:00 hod. do 14:00 hod.. Reštauráciu môžete sledovať aj na sociálnej sieti Facebook. Objednávky môžete vybaviť na telefónnom čísle 0915 817 897.

Denné menu je už dostupné aj na našom spravodajskom portáli Rimava.sk v sekcii Denné menu.

PR článok

Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross