No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SULÍK: Bez primátora Rimavskej Soboty by priemyselný park v meste nebol

RIMAVSKÁ SOBOTA – Štátny priemyselný park, ktorý chce vláda vybudovať v lokalite medzi Kľačanmi a Sobôtkou na okraji Rimavskej Soboty, by nebol realizovaný bez primátora Jozefa Šimka. Povedal to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) počas nedávnej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR).

„Musím povedať, že bez pána primátora Rimavskej Soboty by ten park nebol, ale očakávam, že je to v jeho primárnom záujme. Chcem oceniť profesionálny prístup, s ktorým sme sa stretli s vedením mesta pri parku v R. Sobote. Napriek tomu, keby ministerstvo hospodárstva nebola hnacia sila za tým, tak ten park by tam nebol,“ uviedol Sulík.

Šimko sa vo svojom príhovore v NR SR poďakoval nielen ministrovi, ale aj predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi i celej vláde SR za odsúhlasenie výstavby parku a vyčlenenie sumy 9,8 milióna eur na jeho zriadenie. „Verím, že bude vybudovaný a vyslovujem svoje želanie i želanie tisícok Soboťanov, že bude investormi obsadený,“ zdôraznil primátor.

Článok pokračuje pod reklamouSpomenul aj sociálno-ekonomickú situáciu v Gemeri a Novohrade, ktorá sa podľa neho napriek avizovaným opatreniam dodnes nezlepšila.

V okrese R. Sobota sa uskutočnilo celkom päť výjazdových zasadnutí vlády SR. Podobali sa ako vajce vajcu. Skonštatovala sa na nich priaznivá situácia, prerokoval sa akčný plán rozvoja okresu a pridelila sa nejaká suma, väčšinou milión eur,“ zhrnul Šimko s tým, že namiesto sľubovaných 2200 pracovných príležitostí sa ich vytvorilo možno 50. „Pre okres sme dostali za obdobie piatich rokov ročne po 1,2 milióna eur. V prepočte na jedného obyvateľa to činí 75 eur,“ dodal.

Spomenul tiež, že kľúčové ukazovatele sa nezlepšili. „Nezamestnanosť je stále nad 20 percent, demografický vývoj je nepriaznivý. Mladí ľudia z okresu naďalej odchádzajú. Podobné vyjadrenia odzneli na všetkých výjazdových zasadnutiach, ale situácia je naďalej nezmenená a povedzme si to otvorene, že zlá,“ podotkol primátor s tým, že uvedeným regiónom pomôže iba mimoriadna pomoc vlády SR.

Foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross