No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V reštaurácii Čierny orol oficiálne otvorili jedáleň a predstavili zrekonštruovanú kuchyňu. Rozšíri sa i sortiment ponúkaných jedál

RIMAVSKÁ SOBOTA – Reštaurácia Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote po rekonštrukcii oficiálne otvára pre zákazníkov svoj interiér. Zároveň sa zvýši počet jedál v dennej ponuke. Vynovené priestory dnes (21. 6.) oficiálne prezentovali predstavitelia Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) R. Sobota za prítomnosti predstaviteľov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Rekonštrukcia kuchyne a jedálne Čierny orol prebiehala trochu dlhšie, bolo to tak aj z dôvodu pandémie COVID-19. V rámci samosprávneho kraja nám bolo na rekonštrukciu kuchyne schválených viac ako 60 000 eur a potom sme dofinancovali aj rekonštrukciu jedálne, čo bolo ďalších 50 000 eur,“ priblížil riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka.

Článok pokračuje pod reklamouZdôraznil, že obidve prevádzky školy pre praktické vyučovanie (okrem Čierneho orla je to ešte Mladosť na Železničnej ulici) majú po obnove priestory pre kvalitnejší odborný výcvik a žiaci sa môžu učiť v lepších podmienkach. Škola chce taktiež pokračovať v obľúbených týždňoch národných kuchýň jednotlivých krajín a ďalších osvedčených podujatiach.

Pre zákazníkov reštaurácie je bezpochyby dôležitou informácia o rozšírení ponuky denných jedál. „Bude ich minimálne päť až šesť a vždy by na jedálnom lístku malo byť aspoň jedno jedlo pre náročnejších zákazníkov. Naši návštevníci budú mať k dispozícii aj rôzne špeciality či jedlá na objednávku,“ načrtol J. Bagačka.

Ako pokračoval riaditeľ odboru školstva Úradu BBSK Miroslav Martiš, dal si záväzok, že keď bude v Banskej Bystrici, bol by rád, aby v R. Sobote všetky zariadenia v správe kraja boli v dobrom stave. „Tento Čierny orol za ostatnými ešte trochu pokrivkával. Mladosť sa nám podarilo opraviť vlani a, chvalabohu, peniaze sa našli aj na toto zariadenie, aby zodpovedalo 21. a nie 19. storočiu,“ podotkol.

Podľa poslanca zastupiteľstva BBSK Ferenca Auxta je ich úlohou v krajskom parlamente, aby na zasadnutiach pri takýchto záležitostiach stlačili zelený gombík, ktorým podporia schválenie. „Nielen za región, za Rimavskú Sobotu, ale aj za moju bývalú školu som ho stlačil s veľkou radosťou,“ povedal Auxt, ktorý podľa vlastných slov verí, že ešte bude mať príležitosť SOŠOS pomôcť aj v budúcnosti.

https://www.facebook.com/Rimava.sk/videos/497901341445810

Poslanec BBSK Michal Bagačka v príhovore zdôraznil, že každé odvetvie sa dnes musí rozvíjať nielen po personálnej, ale i materiálnej stránke. „Každý takýto priestor ako Čierny orol si zaslúži našu pozornosť, aby sa ďalej zveľaďoval,“ uviedol M. Bagačka.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross