No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R.Sobota: Samospráva dostane o 30 mil. korún menej na poddielových daniach, bude sa aj prepúšťať

17. júla 2009 |  | 

Mesto Rimavská Sobota dostane z podielových daní o takmer 1 mil. eur (30 mil. Sk) menej, ako Ministerstvo financií SR pôvodne začiatkom roka plánovalo. Pre Rimava.sk to potvrdila vedúca ekonomického oddelenia MsÚ Oľga Fabová. Ako ďalej uviedla, po úprave zverejnenej ministerstvom financií ide o financie vo výške 5 145 tis. eur (155 mil. Sk).  Podľa slov vedúcej oddelenia tvoria podielové dane až 50 percent bežných príjmov mesta. V minulom roku predstavovali sumu 5 808 tis. eur (175 mil. Sk).

V miestnych daniach zatiaľ pokles nie je. “Zatiaľ nemáme ani informácie, že by štátne dotácie na prenesenie výkonu štátnej správy – školstvo a stavebný úrad, avizovali pokles,” doplnila Fabová. Informovala tiež, že nezaplatené pohľadávky mesta v súčasnosti predstavujú približne 265 tis. eur  (8 mil. Sk).

Podľa slov prednostu MsÚ Ladislava Kovácsa na úrade pracujú na zosilnení úsporných opatrení.  Uhrádzanie faktúr či objednávky musia riešiť každý mesiac osobitne. “Od 1. augusta určite dôjde k redukcii počtu od troch do päť zamestnancov,” povedal pre Rimava.sk Kovács.

Podľa našich informácií sa preveruje aj efektívnosť hospodárenia s nehnuteľným majetkom mesta (Dom služieb a bývalá reštaurácia Gemer). Mestské apartmány na Hlavnom námestí zrejme čaká odpredaj.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross