No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Školy boli zatvorené. Čo ďalej? Rodičia, takto si vybavíte OČR bez návštevy lekára či sociálnej poisťovne

Podľa rozhodnutia krízového štábu budú školy zatvorené minimálne dva týždne a aj budúco týždňové maturity boli posunuté. Pre rodičov menších detí to však znamená nedobrovoľné voľno v práci. Sociálna poisťovňa kvôli tomu zaviedla efektívnejší spôsob vybavenia ošetrovného, ktoré môžu poberať aj na zdravé dieťa.

„V záujme obmedzenia osobného kontaktu u pediatrov a návštev vo svojich pobočkách Sociálna poisťovňa zaviedla zjednodušený spôsob podania žiadosti o ošetrovné v súvislosti s koronavírusom a následným uzatvorením školských zariadení,“ informuje sociálna poisťovňa ľudí na svojej webovej stránke.

Článok pokračuje pod reklamouNetreba chodiť k lekárovi, ani do pobočky Sociálnej poisťovne. Ošetrovné tak môžete vybaviť aj z domu elektronicky či cez telefón. Sociálna poisťovňa chce zabrániť šíreniu vírusu pri kontakte ľudí na pobočke. Možnosť elektronickej komunikácie zatiaľ platí len kvôli výnimočnému stavu.

Žiadosť si možete uplatniť prostredníctvom telefonického kontaktu na príslušnú pobočku, počas ktorého pracovník Sociálnej poisťovne s Vami spíše ústnu žiadosť. Alebo stačí vyplniť formulár na webovej stránke www.socpoist.sk a obratom ho zaslať e-mailom.

Ako poisťovňa ďalej uvádza, zamestnanec zasiela žiadosť do pobočky podľa sídla zamestnávateľa. SZČO a dobrovoľne poistení do pobočky podľa trvalého bydliska. Pri deťoch 11-ročných a viacročných je potrebné, aby na základe telefonického kontaktu, žiadosť o ošetrovné potvrdil aj príslušný pediater, a následne ju poslal do pobočky Sociálnej poisťovne. Tá bude spolu s telefonicky podanou žiadosťou alebo vyplneným uvedeným formulárom podnetom na začatie konania o dávku ošetrovné.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross