No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti chce súkromný investor stavať domov dôchodcov

Hlavná ulica v Hnúšti a park, pri ktorom by sa malo stavať. FOTO: Google Earth

V Hnúšti našli po rokoch investora na postavenie zariadenia pre seniorov. Očakávaný domov dôchodcov by mali postaviť v nevyužívanom parku miestnej časti Kolónia. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol primátor Hnúšte Roman Lebeda, v najbližších dňoch by malo mesto s investorom podpísať memorandum o spolupráci. „Ide o súkromnú firmu v oblasti zdravotníctva a sociálnych služieb s názvom Schmitlpharm, a.s z Banskej Bystrice,“ povedal pre Rimava.sk Lebeda. Podľa jeho slov by sa tak zariadenie mohlo začať stavať koncom tohto roka na prenajatých alebo odpredaných pozemkoch, ktoré budú predmetom ďalších rokovaní.

„Naozaj sa veľmi teším. Je to veľká vec,“ povedal Lebeda a výšku investície súkromnej spoločnosti odhadol na viac ako milión eur. Podľa neho chcú stavať 40 lôžok na začiatok a v budúcnosti rozšíriť službu na 80 lôžok. „V Hnúšti je dopyt po tejto službe dlhé roky, dokonca môj predchodca to sľuboval doteraz v každých voľbách, len sa mu to nikdy nepodarilo splniť,“ povedal Lebeda, podľa ktorého sa na to starší ľudia dotazovali odkedy sa v roku 2010 stal poslancom. Vďaka domovu by mali v meste pribudnúť aj nové pracovné miesta. „Vytvorí sa 25-30 pracovných miest a matky rodín si budú môcť nájsť prácu v Hnúšti,“ dodal Lebeda.

Článok pokračuje pod reklamou.V Rimavskosobotskom okrese je na "čakačkách" domovov dôchodcov vyše sto seniorov. Vyplýva to z poradovníkov čakateľov na sociálnu službu v Banskobystrickom kraji. Niektorí sú v poradovníku už dva roky, potrebujú umiestnenie a nemajú kam ísť. Prevažná časť týchto čakateľov je zo severnej časti okresu, kde je najvyšší dopyt po tejto službe. V Klenovci čaká na umiestnenie 43 ľudí a v Tisovci 31. Medzi čakateľmi je na zozname niekoľko obyvateľov Hnúšte. „Pani do Tisovca, prvá na poradí, čaká na zaradenie už od 21. júna 2018. Do Klenovca dokonca od konca roka 2017,“ podotkol primátor s tým, že zariadenie v Hnúšti bude prijímať seniorov aj z Klenovca, Tisovca a celého okolia.

V okrese je približne desať domovov či zariadení pre seniorov v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK. Okrem Rimavskej Soboty sú v Tisovci, Klenovci, Veľkom Blhu a Novej Bašte. Podľa primátora Hnúšte aktuálne dokončujú domov dôchodcov aj severne od mesta, v Brezne.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google Earth


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross