No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Poltári by súkromný investor chcel postaviť obchodnú galériu a rodinné domy

28. júla 2022 | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay

POLTÁR – Firma ARDIS ZH, s.r.o. zo Žiaru nad Hronom by v Poltári chcela postaviť obchodnú galériu a rodinné domy. Vyplýva to z materiálov, ktoré predložila príslušným orgánom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie a získanie povolení.

„Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie zázemia pre prevádzky maloobchodného charakteru. Činnosť bude zároveň obsahovať individuálnu bytovú výstavbu (IBV), ktorej účelom je vybudovanie rodinných domov. Súčasťou snahy o poskytnutie občianskej vybavenosti komplexnejšieho charakteru tu zároveň bude vybudovaná čerpacia stanica pohonných hmôt. Realizácia činnosti má svojím zameraním zabezpečiť skvalitnenie oblasti obchodu, služieb a bývania v meste Poltár,“ uvádza predkladateľ projektu.

Článok pokračuje pod reklamou


V projekte sa uvažuje s vybudovaním 19 rodinných domov v rámci IBV, celková plocha tejto výstavby bude 2 090 metrov štvorcových a celkové množstvo parkovacích miest pre IBV bude 2 parkovacie miesta pre každý rodinný dom, teda spolu 38 parkovacích miest.

„V súvislosti s vybudovaním obchodnej galérie dôjde k vybudovaniu samotného objektu galérie so zastavanou plochou 1 920 metrov štvorcových. Súčasťou výstavby galérie budú aj asociované parkovacie kapacity v množstve 69 parkovacích miest a čerpacia stanica pohonných hmôt,“ informujú o svojom pláne predkladatelia projektu s tým, že navrhovaný objekt obchodnej galérie je jednopodlažný bez suterénu.

Umiestnenie navrhovanej činnosti: Obchodná galéria ARDIS Poltár + IBV ul. Slobody. Zdroj: GKÚ Bratislava, ARDIS ZH, s.r.o.

„Architektonické riešenie rodinných domov bude vychádzať z požiadaviek budúcich majiteľov. Jedná sa o jednopodlažné resp. maximálne dvojpodlažné rodinné domy. Prípustné je aj riešenie jednopodlažných rodinných domov s obytným podkrovím. Rodinné domy môžu mať aj suterén,“ uviedli ďalej.

Plocha, na ktorej by chceli stavať, je v ich vlastníctve. „Jedná sa o plochu v súčasnosti využívanú na poľnohospodársku činnosť a sú v súčasnosti vedené ako orná pôda. Pozemky sú situované mimo zastavaného územia obce. K územiu vedie prístupová komunikácia po ulici Slobody, na ktorú budú novovybudované komunikácie vhodným spôsobom napojené,“ vysvetlili.

Bezprostredne v okolí umiestnenia sa podľa navrhovateľov nachádza základná škola a bytové domy na ulici Sklárska vo vzdialenosti približne 70 metrov. S výstavbou by chceli začať hneď po získaní stavebného povolenia, pričom termín ukončenia činnosti nie je určený. „Celkové náklady budú bližšie špecifikované v ďalších stupňoch povoľovania,“ dodala spoločnosť ARDIS ZH, s.r.o.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross