No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: V Tornali by mala vyrásť predajňa jedného z obchodných reťazcov

V Tornali by mala vyrásť predajňa obchodného reťazca Lidl. Postavená by mala byť na Sídlisku Juh, pri Mierovej ulici. V súčasnosti prebieha územné konanie. Rimava.sk o tom informoval prednosta Mestského úradu v Tornali Ladislav Nagy, podľa ktorého predajňa Lidl je pre obyvateľov žiadaná a potrebná.Podľa jeho slov na Sídlisku Juh doposiaľ súkromný majiteľ pozemku vybudoval prístupovú križovatku. „V súčasnosti prebieha územné konanie na Stavebnom úrade MsÚ Tornaľa, nakoľko stavebník rozhodol o zmene stavby a po dodaní všetkých potrebných vyjadrení úradov bude územné konanie ukončené,“ uviedol Nagy. Ako ďalej priblížil, územná samospráva podporuje aktivitu v danom smere, nakoľko v meste sa nachádza predajňa Tesco, avšak vzhľadom na to, že mesto je zároveň aj ústrednou obcou v lokalite, kapacita tejto predajne už nevyhovuje.

„Investor plánuje zahájiť stavbu v čo najkratšom termíne,“ ozrejmil prednosta ešte v úvode apríla s tým, že so začatím sa kvôli vysporiadaniu pozemkov začne o pár mesiacov neskôr, ako sa predpokladalo. Predajňa by tak mohla byť otvorená najskôr budúci rok. Prípravné práce však podľa jeho slov už boli zrealizované a odbočovací pruh bol postavený.

Redakcia Rimava.sk oslovila aj spoločnosť Lidl. Ako uviedol Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie, spoločnosť zvažuje vybudovanie predajne potravín v meste Tornaľa. „Nateraz sa však nedokážeme vyjadriť k lokalite a ani k predpokladanému termínu otvorenia,“ zakončil Bezák.

Viac sa dozviete v reportáži TV LoaAll od 9 minúty.

Zdroj: Rimava.sk, Foto video: TV LocAll


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross