No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Cifruš so Šimkom na stretnutí rimavskosobotských podnikateľov

Zlepšenie podnikateľského prostredia, komunikácia s podnikateľmi a riešenie problémov podnikateľských subjektov boli kľúčovou myšlienkou dnešného stretnutia približne 20-tich rimavskosobotských podnikateľov s vedením mesta. Podľa slov Jany Jurčukovej z oddelenia strategického rozvoja mestského úradu, oslovili 45 subjektov podľa kritérií, ako sú počet zamestnancov, prevádzok a to, ako dlho pôsobia v meste a majú čo povedať do diania.

Na stretnutí rezonovali témy hlavne zjednotenia sa podnikateľských kruhov, (ne)existencia združenia podnikateľov, potreba vytvorenia menšej priemyselnej zóny pre menších a stredných podnikateľov, chýbajúce finančné prostriedky na dokončenie infraštruktúry v bývalých kasárňach kpt. Nálepku, či potreba dobudovania rýchlostnej cesty R2. Z radov podnikateľov zaznela aj výčitka vo vzťahu zdĺhavého vybavovania napríklad otváracích hodín na úrade, či skostnatelosť aparátu, ktorý je vstupnou bránou k podnikaniu. Zo strany podnikateľov nezazneli na adresu samosprávy len negatíva. Bola ocenená snaha, že sa toto stretnutie konalo, či pritiahnutie kórejskej spoločnosti Yura Corporation (Sewon), ktorá zamestnáva najviac ľudí v meste.

Okrem iného odznel aj problém, že informácie sa od mesta nedostávajú k podnikateľom. Zaznela myšlienka vytvorenia databázy všetkých podnikateľov v meste a následné rozposielanie mailov o dianí a aktivitách mesta.

Stretnutia sa zúčastnil aj podnikateľ a podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Jozef Šimko, ktorý poukázal, na vysoké dane z nehnuteľností v meste, uprednostňovanie zahraničných podnikateľov pred tunajšími. Nastolil aj otázku využitia bývalého areálu ZŤS. Zaujímal sa aj o to, prečo napriek tomu, že má povolenie na stavanie bazénov na Kurinci nemôže začať s výstavbou. Viac sa dozviete vo videu.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/cifi_vs_simko_09.flv /]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross