No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VSP Stredný Gemer: Vymeňte si nápady pri neformálnych raňajkách

9. januára 2023 | |  | 
Reprofoto: VSP Stredný Gemer

Verejno-súkromné partnerstvo (VSP) Stredný Gemer pôsobí na území regiónu Stredný Gemer, ktorého prevažná časť leží v okrese Revúca. Územie partnerstva tvorí 34 obcí. Partnerstvo vzniklo v roku 2008 a pracuje na princípoch LEADER. Členmi partnerstva okrem obcí (vrátane miest Revúca a Jelšava) sú miestni podnikatelia, neziskové organizácie, ale aj aktívni občania.

Zástupcovia partnerstva sa rozhodli v novom roku prísť so zaujímavým konceptom stretnutí pre členov, podnikateľov, primátorov, starostov a ľudí zo širokej verejnosti, ktorí by sa chceli zapojiť do rozvoja regiónu alebo majú nápad na dobrý projekt.

Článok pokračuje pod reklamou


"Rozhodli sme sa, že zorganizujeme neformálne stretnutia každý druhý piatok v mesiaci pri raňajkách. Cieľom týchto stretnutí je hľadať prieniky pre nové projekty a tým priniesť rozvoj pre náš región," priblížila manažérka Miestnej akčnej skupiny (MAS) VSP Stredný Gemer Monika Galovičová.

Prvé stretnutie je naplánované už na tento piatok (13. januára) o 9:00 hod. v Mestskom múzeu v Jelšave.

Ich cieľom je budovanie spolupráce a partnerstva verejných a súkromných subjektov a osôb pôsobiacich na území Stredného Gemera. K ich činnostiam ďalej patrí napríklad aj znižovanie nezamestnanosti, projektové poradenstvo a vytváranie podmienok pre rozvoj vidieckeho cestovného ruchu a agroturizmu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross