No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výzva pre malých a stredných podnikateľov, získať môžete až 9 600 eur na marketing

Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay

Máte malú alebo stredne veľkú firmu? Funguje už aspoň tri roky? Má sídlo na Slovensku? Výborne! Táto výzva je určená pre vás. Získať môžete až 9 600 eur na marketing a nastavenie vnútrofiremných procesov.

Včasné odhalenie rizík zachráni váš biznis

Chcete si upratať v podnikaní? Využite jedinečnú príležitosť a získajte poukážku na procesný audit vašej podnikateľskej činnosti. V rámci tejto výzvy cez Národný projekt NPC v regiónoch môžu podnikatelia získať pomoc formou voucher poukážky na procesný audit, ktorého výsledkom je zhodnotenie aktuálneho nastavenia procesov, analýza procesov a návrh odporúčaní na ich zlepšenie.

Cieľom pomoci je rozvíjať a zlepšovať procesy v malých a stredných podnikoch, poukázať na ich príležitosti a včas informovať o možných rizikách. Firemný audit poukáže na potenciálne hrozby v oblasti, ktorú si vyberiete. Výstupom sú riešenia a návrhy na zlepšenie.

Marketing – stratégie, zákaznícke kanály, úroveň marketingovej výkonnosti

Hľadáte sa v džungli sociálnych sietí ako Facebook, Instagram, LinkedIn, ale aj vo webstránkach, Google Ads a offline reklame? Vy toto všetko poznať nemusíte. Stačí len vedieť, že potrebujete správne nastavenú stratégiu tohto mixu a vedieť, na koho sa obrátiť.

Samotná kvalita produktu/služby a ich schopnosť naplniť potreby trhu sú kľúčové faktory pre každú firmu. Správny spôsob toho, ako čo najlepšie odprezentovať svoju prácu, vám odhalia úvodné analýzy.

V prvom rade je dôležité sa pozrieť na obchod, cenovú politiku a komunikačnú stratégiu. V skratke, či máte dobre zadefinované tzv. 4P - price, place, promotions, product.

Fázy marketingovej stratégie:

  1. Osobné spoznanie firmy, porozumenie jej hodnotám a cieľom, nahliadnutie do systémov a procesov.
  2. Dôkladná analýza čo najväčšieho množstva interných dát, analýza konkurencie a vonkajšieho prostredia.
  3. Transformácia výsledkov získaných z dát do konkrétnych krokov, tvorba návrhu implementácie.
  4. Prezentácia vyhotovenej stratégie vo vašej spoločnosti, diskusia o možných zmenách v pláne implementácie.
Zdroj: Prognessa

Líder môže byť len na jednom mieste, ale systém dokáže byť všade

Vnútrofiremné procesy sú základnou súčasťou každého jedného biznisu. Príspevok môžete získať aj na ich nastavenie. Čo získate? Lepšie fungovanie firmy sa prenesie do firemnej ekonomiky a zároveň odťažíte kľúčových zamestnancov.

Dobre vytvorený systém je základom dobre fungujúcej firmy. Firma je totiž zhluk systematických procesov, ktorý sa drobí na menšie procesy, podprocesy, podprocesy podprocesov, atď.

Na základe systému dokážeme vidieť aj to, kde sú chyby a medzery, ktoré treba opraviť. Veľakrát manažéri nestíhajú, nie preto, že nemajú čas, ale kvôli tomu, že nemajú systém.

Keď nemajú nastavené systémy vo firme, či dokonca vo vlastných pracovných aktivitách, chýba im čas, pretože ho nevyužívajú efektívne a míňajú ho tam, kde by nemuseli.

Cieľom každého podnikania je samozrejme tvorba zisku. Efektivita je jeden z faktorov, ktorý vám nesmierne pomôže k jeho navýšeniu. Odstránenie nepodstatných a zastaraných procesov pomáha znížiť vaše náklady.

Zdroj: Prognessa

Využite možnosť získať príspevok

Na firemný audit môžete získať príspevok až do výšky 9 600 eur. Termín uzavretia výzvy je 31. 12. 2022. Ako podať žiadosť? Ako bude audit prebiehať? Dozviete sa na tomto odkaze.

Pre bližšie informácie ohľadom nastavenia marketingu a vnútrofiremných procesov kontaktujte marketingovú agentúru Prognessa.

Kontakt:

Bc. Dominik Prílepok
Tel. číslo: 0911 707 125
E-mail: [email protected]

Ema Rudinská
Tel. číslo: 0911 707 129
E-mail: [email protected]


Národný projekt NPC v regiónoch – je projekt Ministerstva hospodárstva ako Sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra, ktorý je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross