No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Záujem o halu v priemyselnom parku Hnúšťa prejavili dve spoločnosti

Záujem o dve haly v priemyselnom parku, ktoré mala prenajaté gumárenská spoločnosť WMT Hnúšťa, prejavili dve spoločnosti. Obálky s ponukami v Hnúšti otvárali ešte pred Vianocami. Ako pre Rimava.sk uviedla prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, záujem prejavila spoločnosť Majk z Heľpy, ako aj tamojší investor Versaco, ktorý už v areáli funguje. Ide o haly o rozlohe takmer 4 500 m2 a takmer 100 m2. Podľa prednostky zatiaľ so žiadnym z uchádzačov nebola podpísaná zmluva. Ide o prenájom majetku mesta na obdobie 20 rokov, čo ešte na základe najvýhodnejšej ponuky musia odsúhlasiť poslanci mestského zastupiteľstva.

Článok pokračuje pod reklamouPri vyhodnotení podmienok sa podľa Maciakovej brala do úvahy cena, veľkosť investície a počet novovytvorených pracovných miest (aj výhľadovo) i termín nástupu investície. S vyššou ponukou prišla firma Majk.

Podľa prednostky výška najlepšej ponuky ročného nájomného predstavuje 61 600 eur s možnosťou zníženia nájomného po započítaní schválených investícií do majetku mesta až do výšky 50 percent. Zámerom spoločnosti je podľa Maciakovej výroba a poskytovanie služieb v oblasti gumárenského priemyslu - výrobkov z gumy a plastov. Spoločnosť z Heľpy medzičasom získala stroje v hale. "Podľa informácií z veriteľského výboru správkyňa spoločnosti WMT s.r.o. Hnúšťa predala strojové zariadenie v konkurze firme Majk, s.r.o. Heľpa," uviedla Maciaková.

Maciaková ďalej priblížila, že uchádzač deklaroval vstup s investíciou minimálne v prvom štvrťroku budúceho roka 2021, s počiatočným zamestnaním 15 ľudí a neskôr nárast zamestnateľnosti až na 75 zamestnancov. Spoločnosť deklaruje, že zamestná hlavne skúsených kvalifikovaných pracovníkov, ktorí pracovali v spoločnostiach so sídlom v týchto halách, neskôr s novými zamestnancami, ktorí môžu získať preškolenie na gumárenskú prácu. "Uvítame spoločnosť, ktorá prišla s vyššou ponukou, aj vzhľadom k tomu, že je z iného sektoru," povedal pre Rimava.sk viceprimátor Hnúšte Grigorij Šamin.

Predošlý investor prišiel do Hnúšte v roku 2018, keď obsadil uvoľnenú halu po spoločnosti Mageba. Tá presunula svoju výrobu do Košíc. Nová spoločnosť WMT Hnúšťa avizovala vytvoriť do troch rokov približne 60 pracovných miest pri výrobe kovových konštrukcií a ich súčastí. Podľa údajov finstatu mali v pracovnom pomere 25 osôb. Ukončený pracovný pomer mala časť zamestnancov k 30. júnu a druhá časť k 31. júlu 2020.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross