No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zmenili úradné hodiny na niektorých úradoch

Pobočka Sociálnej poisťovne v Rimavskej Sobote upravila od 1. apríla, úradné hodiny. Tento krok súvisí s úlohou krízového štábu Ministerstva vnútra SR postupovať pri vybavovaní agendy jednotne s inými úradmi. „Rozšírenie úradných hodín v stredu popoludní tak umožní verejnosti vybaviť si svoje záležitosti so Sociálnou poisťovňou raz v týždni aj v popoludňajších hodinách,“ uvádza Sociálna poisťovňa na webovej stránke.

Úradne hodiny sú zmenené nasledovne: pondelok, utorok, štvrtok a piatok od 8:00 h do 11:00 h. V stredu od 13:00 h – 16:00 h.

Po ukončení úradných hodín ľudia môžu využívať elektronickú respektíve telefonickú komunikáciu. Telefonický kontakt pre klientov je 0906 178 400, 02 3247 8400. Pokladňa je uzavretá, Sociálna poisťovňa neprijíma platby v hotovosti. Klientov žiada, aby využívali inú formu platby poistného.

Článok pokračuje pod reklamouDo pobočky je povolený vstup len s rúškom, respektíve akoukoľvek inou ochranou úst a nosa, ako je šatka alebo šál. Do pobočky je zakázaný vstup s deťmi. Tlačivá OČR, PN môžu ľudia zasielať na emailovú adresu [email protected]

Od 1. apríla sú na ÚPSVaR zmenené úradné hodiny. V stredu majú otvorené od 13:00 do 16:00 hod.
Sociálna poisťovňa tiež upozorňuje dôchodcov, ktorým je vyplácaný dôchodok v hotovosti prostredníctvom pošty s výplatným termínom 10. a 12. dňa v kalendárnom mesiaci, že počas veľkonočných sviatkov dochádza k zmene týchto výplatných termínov. „Dôchodcom, ktorí poberajú dôchodok 10. dňa v kalendárnom mesiaci, bude dôchodok vyplatený vo štvrtok 9. apríla 2020. Tým, ktorí poberajú dôchodok 12. dňa v kalendárnom mesiaci, bude dôchodok vyplatený v utorok 14. apríla 2020,“ uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Viete vybaviť doklady len popoludní?

Od 1. apríla sú upravené úradné hodiny aj v klientskych centrách, oddeleniach dokladov a na dopravných inšpektorátoch. Upravené hodiny bude mať streda, keď budú pracoviská Ministerstva vnútra (MV) SR klientom k dispozícii od 13.00 do 16.00 h. V ostatné pracovné dni v týždni sú centrá otvorené od 8.00 do 11.00 h, tak ako doteraz.

Do budovy klientskeho centra, okresného úradu, Policajného zboru, kde sú poskytované služby evidencie vozidiel, bude umožnený vstup len osobám s dohodnutým termínom na konkrétny úkon alebo osobám, ktoré žiadajú o vydanie dokladov z dôvodov uvedených nižšie. Iní klienti do priestorov klientskeho centra ani okresného úradu vpustení nebudú.

V prípade dohodnutého termínu na dopravnom inšpektoráte bude vstup do klientskeho centra umožnený maximálne 5 minút pred termínom. Počas úradných hodín okresného úradu bude pre občanov k dispozícii len podateľňa okresného úradu.

Zdroj: Rimava.sk, Sociálna poisťovňa, Ministerstvo vnútra SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross