No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podporte svojimi hlasmi dva projekty z regiónu Gemer-Malohont

Ľudia, ktorým nie je ľahostajné verejné dianie vo svojom okolí, môžu oddnes prideliť hlas niektorému z 8 komunitných projektov v Banskobystrickom kraji. Medzi nimi sú aj dva z regiónu Gemer-Malohont. Finančne ich podporí Nadácia VÚB.

Zo 4. ročníka programu Komunitné granty vzíde podľa preferencií verejnosti na celom Slovensku 32 víťazných nápadov, ktoré môžu priniesť do regionálneho života ešte výraznejšie zmeny. „V každom kraji získa komunitný projekt s najvyšším počtom hlasov podporu vo výške až do 10 tis. eur a 3 ďalšie úspešné projekty dostanú granty do 5 tis. eur,“ uviedol Dominik Miša, PR manažér VÚB. Verejné hlasovanie je na stránke www.komunitnegranty.sk a trvá do 9. decembra. Víťazné projekty budú realizované v roku 2019.

V regióne Gemer-Malohont sa o finančnú podporu nadácie uchádzajú dva komunitné projekty. Prvým z nich je z dielne Občianskeho združenia artRIS v Rimavskej Sobote,a to pod názvom Komunitná záhrada v Oáze. Cieľom projektu je pre obyvateľov Rimavskej Soboty a okolia vybudovať komunitnú záhradu s oddychovou zónou. Hlavnou myšlienkou je spojiť všetky generácie, a tak spoločnými silami dotvoriť miesto, ktoré bude slúžiť pre všetkých. Za posledný rok v záhrade v mestskej časti Nižná Pokoradz postavili prírodné ihrisko s hlineným domčekom pre deti. Návštevníkom záhrady ale chýba posedenie na spoločné diskusie a oddych. V tomto projekte by preto chceli zrealizovať drevený altánok s prístreškom a posedenie s hlinenou pecou. Veď čo je lepšie ako spoločne strávený čas v lone prírody?

Druhý projekt s názvom HRAvec lesný pochádza z prvej vzdelávacej včelnice na Slovensku, Včelí kRaj v Kokave nad Rimavicou. Cieľom projektu je vytvoriť hmyzí areál, kde žiaci hrou a zážitkom spoznajú užitočný hmyz a jeho význam. Autori projektu chcú Vytvoriť prvý areál, kde sa z detí stanú priatelia hmyzích pomocníkov. V areáli prvej vzdelávacej včelnice na Slovensku, Včelí kRaj v Kokave nad Rimavicou, vytvoria interaktívny areál, kde sa deti z regiónu, ale aj z celého Slovenska naučia nebáť sa hmyzu.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross