No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JÚN: V obciach budú oslavy Dňa detí aj hasičské súťaže, v závere mesiaca Klenovská rontouka

ilustračné fotoRozprávkový les na Vyšnom Skálniku a v Klenovci, koncerty v rámci Dní mesta Hnúšťa, hasičské súťaže v Rimavskom Brezove a na Teplom Vrchu, stretnutie priateľov obce Horné Zahorany a Klenovská rontouka sú podujatia, ktoré sa v júni uskutočnia na území MAS Malohont. Rimava.sk informovala manažérka MAS Miroslava Kubaliaková.

Ako uviedla, prvá júnová sobota bude už tradične patriť Medzinárodnému dňu detí, počas ktorého sa o 9.00 hod. otvoria brány rozprávkového lesa na Vyšnom Skálniku aj v Klenovci. Malých aj veľkých budú na prechádzke prírodou sprevádzať rozprávkové postavy s úlohami a sladkými odmenami. V ten istý deň popoludní o 16.00 hod. sa bude konať v Kokave nad Rimavicou Stretnutie heligonkárov z rôznych obcí a miest Banskobystrického kraja.

"Na hnúšťanskom amfiteátri vyvrcholia 1. júna o 19.30 hod. Dni mesta, a to koncertom skupiny Hrdza s folklórne inšpirovanými piesňami pretvorenými do moderného folku, rocku a popu, po ktorom bude o 21.00 hod. pokračovať koncert desaťčlennej skupiny ABBA World Revival z Prahy," avizuje Kubaliaková.

Divadelné predstavenie, súťaže v šikovnosti chlapov, opekanie jalovice na ražni, atrakcie pre deti či ľudová hudba čakajú na návštevníkov Stretnutia rodákov a priateľov obce Horné Zahorany 7. a 8. júna. "O týždeň neskôr, 15. júna, sa v Rimavskom Brezove uskutoční Nočná hasičská súťaž o pohár starostky obce a vo Veľkých Teriakovciach sa počas celého dňa bude konať Poľovnícky deň, na ktorom si zástupcovia poľovníckych združení zmerajú sily okrem iného aj vo varení poľovníckeho guľášu," pripomenula manažérka MAS Malohont ďalšie podujatia v regióne.

Posledné tri júnové dni (28. - 30.06.) má významné miesto v kalendári podujatí Klenovská rontouka. Aj tento rok to budú dni hudby, spevu, tanca, remesla a kulinárskych špecialít. Nebude chýbať ani jarmok tradičných remesiel, výstavy, dvory a ani symbolická spomienka na Juraja Jánošíka.

V sobotu 29. júna sa bude konať aj 7. ročník súťaže hasičských družstiev z celého Banskobystrického kraja o Pohár predsedu Mikroregiónu Teplý Vrch a v obci Potok sa uskutoční 2. ročník súťaže vo varení kotlíkového guľášu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross