No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podujatie Deti na hokej opäť v Rimavskej Sobote

Podujatie s názvom Deti na hokej, ktoré už tretí rok organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) opäť zavíta do Rimavskej Soboty. Ak máte doma malého milovníka hokeja alebo priaznivca akéhokoľvek športu, tak toto podujatie by vám nemalo ujsť. Uskutoční sa v sobotu, 28. októbra o 10:00 hod. na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Okrem dobrej zábavy nebude chýbať ani maskot hokejových majstrovstiev sveta v roku 2011 a 2019 vĺčik Goooly. Rimava.sk o tom informoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Podľa jeho slov toto podujatie SZĽH sa v Rimavskej Sobote uskutočnilo pred dvom rokmi. „Akcia sa vtedy tešila veľkému úspechu a na štadión si našlo cestu skoro sto malých hokejistov a značná časť z nich sa následne na hokej aj prihlásila,“ priblížil Hanzel a pozýva každého, aby si prišiel vyskúšať hokej, zabaviť sa a možno sa s niektorých zúčastnených stanú raz hviezdni hokejisti. „Je dobré, keď si prinesiete prilbu (je jedno akú), a ak máte tak aj korčule. V prípade, že nemáte nezúfajte, pretože vám vieme istý počet zapožičať,“ avizuje Hanzel.

Úlohou tejto akcie je pritiahnuť čo najviac detí na zimný štadión a ukázať im hravou formou ako hokej a hlavne tréningové procesy vyzerajú. Hlavným cieľom je, aby sa čo najviac zo zúčastnených na hokej prihlásilo, rozšírili sa základne detí hlavne v menších kluboch a aby z nich raz vyrástli úspešní hokejisti, ktorí budú reprezentovať našu krajinu na medzinárodných súťažiach. Akcia je určená pre chlapcov a dievčatá vo veku od 5 do 10 rokov. A taktiež aj pre ich rodičov, ktorí si môžu skontrolovať prostredie, v ktorom budú ich deti tráviť čas a porozprávať sa s trénermi o rôznych záležitostiach týkajúcich sa tréningového procesu, ale aj výchovy mladého hokejistu.

Po príchode na podujatie sa najskôr musí každý účastník zaregistrovať a až potom sa môže ísť do šatne obliecť a na ľad, kde budú prebiehať na viacerých stanovištiach rôzne disciplíny ako streľba na bránu, korčuľovanie cez prekážky, zábava s rôznymi hračkami na ľade či ozajstný hokej. Taktiež sa kvalifikovaní tréneri venujú aj tým, ktorí ešte na ľade nikdy nestáli. Tiež tu nájdu aj rôzne sprievodné akcie mimo ľadu a pre všetkých je pripravený teplý čaj a niečo pod zub. Veľkým prínosom tejto akcie je aj to, že Slovenský zväz ľadového hokeja venuje 10 kompletných hokejových výstrojí klubu a ten ich následne zapožičia mladým nádejným hokejistom.

Zdroj: Rimava.sk, SZĽH, FOTO: archív Marek Hanzel


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross