No active "ca-sidebar-197687" sidebar

POHÁR PRIATEĽSTVA: Na domácich pretekoch s medzinárodnou účasťou zbierali cenné kovy aj najmenší plavci

18. marca 2019 | |  | 

Rimavskosobotská plaváreň ožila medzinárodnými plaveckými pretekmi. V siedmom ročníku o Pohár priateľstva zabojovalo takmer 240 plavcov.

Tento ročník sa pretekov podľa organizátorov z Plaveckého klubu Rimavská Sobota zúčastnilo 26 plaveckých klubov z celého Slovenska a zahraničia, prišli aj plavecké kluby zo Srbska. Celkove všetci plavci absolvovali v sobotu a nedeľu (9. - 10. marca) viac ako 1300 skokov do vody.

Napriek početnej maródke v radoch domácich plavcov plavecký klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovalo celkovo 14 plavcov, ktorí sa aj v silnej konkurencii dokázali presadiť. Spolu získali 15 medailí. V domácom klube sa pritom medailovo začínajú presadzovať aj najmenší plavci. V najmladšej kategórii sa darilo Ele Valachovej, ktorá zo štyroch štartov vybojovala dve zlaté, striebornú a bronzovú medailu. Výborne zaplávala aj Sabina Iždinská, ktorá si vyplávala 2 x zlatú a jednu bronzovú medailu. O ďalšie cenné kovy sa zaslúžila Sofia Klementová, ktorá si vyplávala 2 zlaté, 4 strieborné a jednu bronzovú medailu. Kristína Repková získala striebornú a bronzovú medailu. Plavci z domáceho klubu si vyplávali striebro aj v zmiešanej štafete 4 x 50 m voľný spôsob – kategória Open v zložení Sofia Klementová, Martin Tengler, Kristína Repková a Marek Tengler. Potešujúce sú zaplávané časy aj ostatných plavcov, keď viacerí si zlepšili svoje osobné rekordy.

Obsadenie a ranking pretekov je úzko zviazaný s organizáciou a zabezpečením pretekov. „Preto sa chceme poďakovať všetkým, ktorí boli nápomocní pri zabezpečení pretekov, ktoré každým rokom získavajú na kvalite a robia dobrú reklamu klubu a mestu Rimavská Sobota,“ uviedol pre Rimava.sk Ladislav Klement z Plaveckého klubu Rimavská Sobota. Okrem spoločností, ktoré sa na organizovaní pretekov podieľali, vďaka podľa Klementa patrí aj rodičom plavcov, bez ktorých by tieto preteky nevedeli zvládnuť na požadovanej úrovni.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív PK Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross