No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prípad vraždy trénera Nôtu opäť pred súdom, pojednávanie pokračuje v októbri

Výsluchom svedkov pokračovalo včera na Okresnom súde v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie v prípade vraždy futbalového trénera Júliusa Nôtu. Ide o nový proces, pretože prvostupňový súd už raz vo veci rozhodol oslobodzujúcim verdiktom, odvolací senát však kauzu vrátil na doplnenie dokazovania.

Z vraždy trénera Nôtu žaloval prokurátor 27-ročného Milana Z. z Rimavských Janoviec. Okresný súd v Banskej Bystrici ho v apríli 2011 pre nedostatok dôkazov spod obžaloby oslobodil a uznal vinu iba za nedovolené ozbrojovanie a vymeral mu deväť rokov väzenia.

Na súde svedčil aj Patrik O., ktorý vraj videl, ako obžalovaný šiel k trénerovi, chvíľu sa rozprávali a potom sa zahnal na neho rukou, v ktorej mal nôž. Vypovedali i susedky bratov, ktorí sú korunnými svedkami proti obžalovanému. Tvrdili, že ho na dvore i blízko domu bratov videli v deň vraždy trénera. Milan Z. však zásadne popiera nielen vraždu, ale i fakt, že sa v ten deň s bratmi na ich dvore stretol. Všetko je klamstvo, povedal Milan Z. s tým, že bratia usvedčujú jeho, lebo sami nemajú čisté ruky pred zákonom.

Asistenta trénera prvoligového mužstva MFK Rimavská Sobota a zároveň trénera brankárov v klube či mládežníckych reprezentačných mužstvách Slovenska Júliusa Nôtu zavraždili 20. februára 2009 v Rimavských Janovciach. Útočník ho pichol nožom do krku, pričom mu prerezal krčnú tepnu a hrdlovú žilu. Zranený muž ešte stihol prejsť niekoľko metrov, kde však spadol. Záchranku privolal náhodný okoloidúci, Július aj napriek rýchlemu lekárskemu zásahu zomrel. Polícii sa nepodarilo zaistiť žiaden vecný dôkaz, ani biologické, daktyloskopické či iné stopy.

Po obvinení z vraždy polícia našla u Milana Z. v dome plynovú pušku sovietskej výroby, podomácky vyrobenú pištoľ a dva náboje. Pretože na zaistené zbrane a strelivo sa vzťahuje povoľovacie konanie podľa zákona o zbraniach, Milana Z. obžalovali aj za zločin nedovoleného ozbrojovania. Milan Z. sa k zbraniam priznal a súd mu za to uložil trest, do ktorého zarátal i predchádzajúci nepodmienečný 6-mesačný trest za držanie marihuany a uložil mu protitoxikologické liečenie. Pojednávanie pokračuje v októbri ďalším dokazovaním.

Zdroj: SITA


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross