No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pokračujú v peknej tradícii. Cyklisti absolvovali ďalší ročník podujatia Poltár – Dukla – Poltár

Foto: FB Poltár – Dukla – Poltár

VEĽKÉ TERIAKOVCE – Štyridsaťsedem nadšencov cyklistiky absolvovalo už 47. ročník tradičného podujatia Poltár – Dukla – Poltár. Za tri dni od soboty do pondelka (29. – 31. júla) prešli cyklisti viac ako 520 kilometrov.

"Urobilli sme menšiu zmenu, a to, že sme posunuli program do pondelka. V sobotu sme tak šli cez Prešov, ktorý nám každoročne robil problémy pre kamióny," uviedol hlavný organizátor podujatia Pavol Hedvigy.

Ich program sa začínal vo Veľkých Teriakovciach, kde štartoval z areálu Salaša pod Maginhradom. Cyklisti finišovali v ten deň až vo Svidníku a prešli približne 226 kilometrov. Prechádzali aj cez Rimavskú Sobotu, Jesenské, Tornaľu, Rožňavu, Gelnicu či Prešov.

Článok pokračuje pod reklamou


Zo Svidníka sa na druhý deň vybrali až do Haligoviec, čo predstavuje trasu dlhú 147 kilometrov. Prechádzali cez Bardejov, Gerlachov či Starú Ľubovňu. Ešte predtým však zašli k pamätníku Dukly na Svidnické sedlo, kde položili tradične veniec na pamiatku.

Z Haligoviec sa na tretí deň pobrali naspäť do Veľkých Teriakoviec a trasa bola dlhá asi 150 kilometrov. Prechádzali cez Spišskú Belú, Kežmarok, Telgárt, Muráň, Tisovec a Hnúšťu.

Organizátorom tohto spomienkového podujatia je už niekoľko rokov Pavol Hedvigy. Tento rok bol pod jeho vedením prekonaný rekord v počte cyklistov na trati. Minulý rok absolvovali túto trasu tri ženy, tento rok sa ich na štart postavilo až osem, čo je tiež jeho organizátorský rekord.

Každý rok sa snažia znížiť aj vekový priemer, podarilo sa im to aj teraz. "Najmladší cyklista mal 12 rokov a najstarší účastník mal 72 rokov. Vekový priemer sme mali 43 rokov, znížili sme to o jeden rok," uzavrel Hedvigy.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross