No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajti ho chceli dostať z krčmy, jednému vykrútil prst. Pocíti to na peňaženke

29. januára 2015 | |  | |

ilustračné fotoNa peňažný trest vo výške tisíc eur odsúdili muža, ktorý opitý vyčíňal v pohostinstve a nedal si povedať ani od policajtov. Jednému z nich dokonca vykrútil prst. Na krku tak mal obvinenie z prečinu útoku na verejného činiteľa.

Ešte vlani v novembri, po jedenástej hodine v noci, prišla policajná hliadka do pohostinstva v Tisovci preveriť oznámenie o narušení verejného poriadku. Muža, ktorý bol v podnapitom stave, vyzvali, aby upustil od protiprávneho konania a aby odišiel z pohostinstva. Nedal si však povedať. Pri služobnom zákroku sa správal agresívne, policajta chytil za prstenník pravej ruky a vykrútil mu ho. Spôsobil mu opuch, no zranenie si nevyžiadalo práceneschopnosť.
Prípad sa dostal pred sudcu, rozhodoval o ňom minulý týždeň. Ako sa v trestnom rozkaze uvádza, muž bol uznaný vinným za to, že použil násilie v úmysle pôsobiť na výkon právomoci verejného činiteľa. Odsúdili ho na peňažný trest vo výmere tisíc eur. Ak by nezaplatil, nastupuje náhradný trest odňatia slobody vo výmere dvanásť mesiacov. Sudca tiež uložil obvinenému zákaz požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok.  Proti rozhodnutiu možno do ôsmich dní od jeho doručenia podať na súde odpor. Vtedy sa trestný rozkaz ruší a vo veci nariadia hlavné pojednávanie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross