No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia im v aute našla drogy, dvaja muži majú na krku obvinenia

18. apríla 2019 |  | | |

Na cestu medzi Ružovou osadou a obcou Ožďany dvojica mužov asi len tak ľahko nezabudne. Pri prehliadke auta Fiat Doblo našli strážcovia zákona u tejto dvojice drogy. Jeden z nich už bol v minulosti za drogy aj odsúdený. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa jej slov vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných látok a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 34-ročného Davida z Oždian a z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania obchodovania s nimi, vyšetrovateľ obvinil 36-ročného Viliama z Rimavskej Soboty.

„Obvinený David v pondelok 15. apríla večer na doposiaľ nezistenom mieste na území Českej republiky, si od nestotožnenej osoby zadovážil marihuanu v množstve viac ako 143 gramov, ktorú ako spolujazdec vo vozidle prepravil na územie Slovenskej republiky. Časť vysušeného rastlinného materiálu, takmer 2,5 gramu ako protislužbu za sprostredkovanie odvozu poskytol ďalšiemu spolujazdcovi obvinenému Viliamovi, a zvyšnú časť si nechal, pričom táto bola u neho nájdená pri prehliadke osobného motorového vozidla Fiat Doblo, ktoré po polnoci zastavili policajti na ceste medzi obcami Ružová osada a Ožďany,“ priblížila hovorkyňa s tým, že v aute našli dve igelitové sáčky s obsahom vysušeného rastlinného materiálu zelenej farby.

Podľa predbežných výsledkov expertízy zaistené množstvo zodpovedá najmenej 292 bežným jednotlivým dávkam drogy. Ako ďalej Faltániová uviedla, obvinený David sa tohto konania dopustil aj napriek tomu, že už bol za zločin drogovej trestnej činnosti odsúdený v roku 2012. Obvinený David bol po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. „Za tento zločin môže byť potrestaný odňatím slobody na 10 až 15 rokov. Obvinený Viliam bol po vykonaní potrebných procesných úkonov prepustený zo zadržania a bude stíhaný na slobode. Za prečin z ktorého bol obvinený hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov,“ dodala na záver.
Doplnené 11:15 hod. 18. apríla
V tejto súvislosti polícia vykonáva aktuálne aj domovú prehliadku v jednom z domov v obci Ožďany.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross