No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia prijala 21 oznámení o krádežiach v obchodných domoch

27. decembra 2011 |  | | |

Obvodné oddelenie Policajného zboru v Rimavskej Sobote prijalo tento mesiac do včerajšieho dňa 21 oznámení o krádežiach v obchodných domoch v Rimavskej Sobote. Rimava.sk informoval Rudolf Máté, preventista z Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobote. Ako uviedol, osem krádeží bolo vybavených na mieste v blokovom konaní (zaplatenie pokuty na mieste do 33 €). V trinástich prípadoch polícia postupovala prijatím oznámenia o priestupku proti majetku (oznámenie je po spracovaní správy o výsledku objasňovania priestupku predložené príslušnému správnemu orgánu, ktorý môže uložiť pokutu do výšky 331 €).

Polícia pred vianočnými sviatkami vyzvala ľudí k zvýšenej opatrnosti a ostražitosti a varovala pred vynaliezavosťou zlodejov. V obchodných domoch sa objavili aj informačné letáky s upozorneniami polície.

„Polícia naďalej upozorňuje, aby si občania strážili tašky a kabelky, aby nenechávali peňaženku, mobilný telefón a doklady vo vreckách nohavíc a kabáta, tašku s dokladmi a hotovosťou nenosili na chrbte, peniaze, doklady a platobnú kartu nosili oddelene, bez napísaného PIN kódu,“ uviedol  preventista z okresného riaditeľstva polície. Podľa jeho slov sú terčom zlodejov aj nákupy odložené na viditeľnom mieste v zaparkovaných autách. „Ak už ku krádeži došlo, políciu treba privolať okamžite a nedotýkať sa vecí, s ktorými mohol páchateľ prísť do kontaktu,“ poznamenal Máté.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross