No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polročné odmeny pre primátora a viceprimátora dnes poslanci neschválili

23. novembra 2010 |  | 

Žiadne odmeny pre primátora Rimavskej Soboty Štefana Cifruša ani pre jeho zástupcu Pavla Piliarika, tak sa uzniesli poslanci mestského zastupiteľstva na svojom dnešnom rokovaní, ktoré bolo zároveň posledným v tomto volebnom období. Odmenu vo výške päť percent zo súčtu platov za I. polrok schválil poslanecký zbor pre hlavného kontrolóra Jána Valuša a konateľa Mestskej bytovej správy Svetozára Müllera. Tomu Mestská rada pôvodne navrhla 20 percent.

Ako pre Rimava.sk uviedli predsedovia oboch poslaneckých klubov, išlo o rozhodnutie všetkých poslancov počas prestávky. „Na zastupiteľstvo sme išli s tým, že nebudeme rozdeľovať odmeny. Je to všeobecný názor poslancov,“ povedal predseda Spoločného poslaneckého klubu Ján Fiľo.
Ako poznamenal predseda Demokratického bloku Tibor Pelle, práve primátor a viceprimátor sú najviac zodpovední za súčasný stav mesta.

V závere zasadnutia mestského zastupiteľstva predsedovia poslaneckých klubov ako aj poslanci, ktorí v blížiacich sa komunálnych voľbách už nekandidujú, poďakovali predovšetkým pracovníkom mestského úradu aj mestských inštitúcií za spoluprácu.

Ako sa vyjadril Pavel Piliarik, v tomto volebnom období končí po takmer tridsiatich rokoch činnosti pre mesto. „Bolo mi cťou pracovať pre Rimavskú Sobotu, myslím si, že nemám morálne právo ďalej kandidovať, hoci nie vždy sa sľuby nesplnili mojou vinou,“ povedal Piliarik.

Primátor Štefan Cifruš sa popoludňajšej časti rokovania nezúčastnil, ospravedlnil sa z rodinných dôvodov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross