No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poltár bude modernizovať športovú halu, mesto na to získalo finančné prostriedky

20. mája 2022 | |  | 

POLTÁR - Mesto získalo finančné prostriedky na modernizáciu budovy telocvične na ulici Sklárska. Športová hala si prejde rekonštrukciou a modernizáciou vďaka finančnému príspevku z Fondu na podporu športu.

Ako informovala Jozefína Očenášová z kancelárie primátorky, schválená dotácia, ktorú mesto získalo, predstavuje sumu viac ako 304-tisíc eur. Celkové výdavky na tento projekt pozostávajú zo sumy viac ako 507-tisíc eur. Mesto sa na projekte bude spolupodieľať 40-percentným spolufinancovaním v hodnote viac ako 203-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako uviedla primátorka mesta Martina Brisudová, cieľom projektu, do ktorého sa mesto zapojilo, bolo vytvoriť lepšie podmienky pre športovcov každého veku, športových začiatočníkov i profesionálnych športovcov v meste.

Ďalej sa vyjadrila, že snahou mesta je prispieť k vytvoreniu priaznivých podmienok pre rozvoj športu detí, mládeže, športových talentov v meste a širokej verejnosti vrátane zdravotne postihnutých občanov. „Chcem, aby deti a mládež i dospelí mali kde tráviť efektívne svoj voľný čas a zároveň tým niečo urobili pre svoje zdravie. Preto je dôležité sa zapájať do podobných projektov. Zároveň sa podobnými projektami snažíme vždy odľahčiť mestský rozpočet, a to získavaním mimorozpočtových zdrojov,“ vyjadrila sa primátorka.

Zo získanej dotácie bude budova športovej haly zateplená, vymenia sa na nej okná a dvere. V interiéri telocvične sa opraví povrch a vymení podlaha hracej plochy. V areáli telocvične vybudujú aj bežeckú dráhu a dve multifunkčné ihriská aj s oplotením.

Článok pokračuje pod reklamou


„Aktuálny technický stav budovy si už vyžadoval opravy. Zvýšime nielen jej estetickú hodnotu, ale najmä prispejeme ku zvýšeniu kvality služieb v oblasti športovej infraštruktúry pre obyvateľov mesta Poltár i okolitých obcí,“ ozrejmila primátorka.

Predpokladaný začiatok rekonštrukcie je určený na máj 2022. Plánované úpravy haly potrvajú približne 7 mesiacov. “Športovisko bude slúžiť obyvateľom mesta Poltár a jeho okolia. Rovnako budú športovisko aj naďalej využívať obe základné školy mesta Poltár a športové kluby,“ doplnila primátorka.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross