No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poltár bude zimovať na druhej priečke. Mužstvo ukázalo, že má svoju kvalitu, ale aj dosť priestoru na zlepšovanie sa, zhodnotil Kamendy

20. novembra 2022 | | |  | 
Foto ilustačné. Zdroj: FB TJ Sklotatran Poltár

POLTÁR – Prehry s Príbelcami, Slovenskou Ľupčou a Banskou Štiavnicou v závere jesennej časti sezóny v južnej skupine piatej ligy sa podpísali pod fakt, že Poltár bude zimovať na druhej priečke za Príbelcami. Napriek tomu môžu byť v Sklotatrane spokojní.

Mančaft zvládol prvú polovicu ročníka na výbornú a fanúšikov potešil peknými výkonmi, cennými víťazstvami a ziskom 28 bodov v trinástich zápasoch. Zásluhu na tom má celý tím vedený Andrejom Kamendym, ktorý sa oprát ujal pred začiatkom sezóny.

S ambicióznym kormidelníkom sme zhodnotili uplynulé mesiace.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako hodnotíš jesennú časť ročníka?

Myslím, že jesennú časť môžeme hodnotiť pozitívne. Sme na peknom 2. mieste s pekným bodovým ziskom. Zo začiatku sme ťahali slušnú osemzápasovú šnúru víťazstiev a odohrali sme pár dobrých stretnutí. Mužstvo ukázalo, že má svoju kvalitu, ale aj dosť priestoru na zlepšovanie sa. Asi aj počet bodov zodpovedá tomu, čo sme predvádzali na ihrisku.

Máš za sebou pol sezóny v Poltári, pričom po MŠK Novohrad ide o tvoj druhý angažmán pri mužoch. Ako sa ti pracuje s dospelými?

Keď som dostal ponuku z Poltára, bral som to ako výzvu ukázať, čo som sa za tie roky naučil pri mládeži. Preniesť môj pohľad, moje futbalové vnímanie a skúsenosti na hráčov. Poradiť im nejaké veci a taktiež od nich vyžadovať dodržiavanie určitých taktických úloh na ihrisku. Aby to nebolo zamerané len na výsledok, ale aj na určitý herný prejav. Stále tvrdím, že sme len na začiatku cesty a pred nami je ešte veľa práce. Preto verím, že po dobrej zimnej príprave sa môžeme prezentovať ešte krajším futbalom ako na jeseň.

Ktorí hráči boli oporami mužstva?

Nerád by som vyzdvihoval niekoho z tímu. Určite sú tam hráči, ktorí splnili moje očakávania, ale sú tam aj chalani, od ktorých očakávam viac. Mňa osobne teší, keď vidím chlapcov, ktorí napredujú a chcú sa stále zlepšovať.

Poltár bude zimovať pod špicou, pričom pod stratu titulu jesenného majstra sa podpísali prehry zo záveru jesene. Mrzí ťa to?

Áno, prvé miesto nám ušlo tesne, ale nemrzí nás to. Výsledky sa vždy počítajú až na konci súťaže. Tam bude dôležité, na akom mieste budeme. Skôr ma možno mrzia straty bodov v posledných kolách, kedy sme robili príliš veľa individuálnych chýb vzhľadom na to, aké máme skúsené mužstvo. Chýbala mi aj väčšia iskra z našej strany, ktorá nás zdobila na začiatku sezóny.

Ako bude vyzerať zima v Poltári?

Za pol roka v Poltári som sa snažil čo najlepšie spoznať mužstvo a jednotlivých hráčov, aby som vedel, na čo sa zamerať v zimnej príprave. Tam bude najväčší priestor, aby sme sa ešte posunuli a zlepšili po kondičnej i hernej stránke. Neočakávam nejaké zmeny v kádri. Skôr sa zameriame na vytvorenie silného kolektívu, ktorý sa bude snažiť biť o najvyššie priečky.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross