No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poltár chce pokračovať v projekte Miestna občianska poriadková služba

POLTÁR – Mesto Poltár chce pokračovať v projekte Miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS). Ak naň získa potrebnú dotáciu, prácu na obdobie 15 mesiacov získajú štyria ľudia. Poltárski mestskí poslanci na svojom poslednom zasadnutí odsúhlasili podanie žiadosti do výzvy v rámci operačného programu Ľudské zdroje a aj prípadné spolufinancovanie projektu, ak s ním bude mesto úspešné.

Ide vlastne o nenávratný finančný príspevok, ktorý môžeme využiť na zriadenie MOPS. Tú sme tu mali po dva minulé roky. V prípade, ak nám projekt bude schválený, bude potrebné spolufinancovanie vo výške piatich percent,“ povedala primátorka Martina Brisudová.

Článok pokračuje pod reklamouDoteraz malo mesto v rámci MOPS zamestnaných štyroch ľudí. Zostali zamestnancami mesta s tým, že ak nám tento projekt prejde, ich mzdy nám budú preplatené,“ vysvetlila primátorka. V rámci predchádzajúcich dvoch rokov podľa nej mesto získalo na mzdy zamestnancov MOPS sumu 50 000 eur, ktorú samospráva dofinancovala čiastkou 10 000 eur.

Doterajšie fungovanie projektu MOPS pozitívne hodnotili mnohí starostovia a primátori z regiónov Gemer, Malohont a Novohrad, podľa ktorých prispel k väčšej bezpečnosti na verejných priestranstvách a uľahčil samospráve zabezpečovanie viacerých povinností. Niektorí však kritizovali časové medzery, ktoré vznikali medzi jednotlivými výzvami - projekty na seba nenadväzovali a pracovníci MOPS teda po skončení projektu prišli o prácu.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross