No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poltár pripravuje fašiangové slávnosti, čakať vás bude aj kultúrny program

30. januára 2024 | | |  | 
Foto archívne. Zdroj: mesto Poltár

POLTÁR – Mesto Poltár sa chystá na tradičné fašiangové oslavy, ktoré sa budú niesť v duchu dlhej tradície a radosti. Stane sa tak už 10. februára o 11.00 hod. na Námestí osloboditeľov v Poltári.

Fašiangy predstavujú obdobie hodovania, farebných sprievodov a tradičných masiek, ktoré symbolizujú radosť, veselie a hojnosť.

"Sú pevne spojené so životom a zvykmi nášho mesta a tento rok nebude výnimka,“ vyjadril radosť nad pripravovaným podujatím primátor mesta Poltár Peter Sitor. "Prvý ročník bol úspešný, na podujatie prišlo veľa ľudí a dopadol nad očakávania, preto veríme, že ani tento rok tomu nebude inak,“ dodal k návštevnosti kultúrnych podujatí v meste.  

Článok pokračuje pod reklamou


Súčasťou podujatia bude bohatý kultúrny program. Vystúpia miestne folklórne súbory, prinášajúce tradičné tance, pesničky a pásmo ľudových zvykov z obdobia fašiangov. Nebudú chýbať FS Kukučky a FS Poltarica, ktoré pridajú svoj jedinečný kolorit k oslavám vo fašiangovom sprievode a pochovávanie basy. Na úvod vystúpi spevácky zbor Fialôčka, ďalej sa predstavia FS Hrnčiarka a tiež rómsky folklórny súbor Slniečko.

Pre milovníkov dobrej stravy a pochúťok bude k dispozícii bohatý výber zabíjačkových špecialít, vrátane fašiangovej kapusty, klobás, huriek a lahodných šišiek – po poltársky „heroviec“. "Deti, ktoré prídu v maske, budú odmenené. Verím, že tento program len umocní atmosféru rodinnej zábavy a radosti a ľudia si oddýchnu v priateľskej atmosfére,“ povedal primátor a na záver dodal, že organizátori sa tešia na stretnutie s vami.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross