No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PONUKA PRÁCE: ÚPSVaR hľadá poradcu seniora do bezplatnej dlhovej poradne

Foto ilustračné. Zdroj: pixabay.com

Bezplatné dlhové poradne pomáhajú občanom, ktorí sa ocitli v ťažkej finančnej situácii. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVaR) SR ich začalo otvárať koncom minulého roka. Na celom Slovensku už funguje 46 takýchto poradní, v Rimavskej Sobote sa otvorila bezplatná dlhová poradňa v júli 2022.

Bezplatné dlhové poradne boli vytvorené MPSVaR SR s cieľom pomôcť ľuďom v ťažkej finančnej situácii, ktorí sa nachádzajú v začarovanom kruhu dlhov. Poradenstvo s odborníkmi im pomôže pochopiť ich zložitú situáciu a nájsť možnosti jej riešenia. Dôležité je, že poradenstvo kvalifikovaných dlhových poradcov je bezplatné. Dlhovú poradňu v Rimavskej Sobote nájdete na ulici Čerenčianska 22, vedľa úradu práce.

Článok pokračuje pod reklamou


Spomínaná dlhová poradňa v našom meste v súčasnosti hľadá posilu do svojho tímu. Ponúka voľné pracovné miesto na pozíciu poradca senior. Pohovor s úchádzačom prebehne formou online stretnutia. Platové ohodnotenie je ponúkané vo výške 1 400 eur v hrubom a uchádzač by mal mať minimálne vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo.

Všetky požiadavky na zamestanca nájdete NA TOMTO ODKAZE.

Dlhové poradne poskytujú komplexné poradenstvo, ktoré pozostáva z ekonomickej, právnej aj psychologickej poradne. Ku každej z týchto oblastí prislúcha špecializovaný odborný poradca, ktorý je ochotný a pripravený pomôcť. Dlžníci tak majú možnosť riešiť svoju situáciu z rôznych pohľadov.

Ekonomické poradenstvo spočíva v analýze dlhov, príjmovej i výdavkovej situácie, v optimalizácii rodinného rozpočtu a v osvojení si základov finančnej gramotnosti či zodpovedného zadlžovania. Jednoducho povedané, poradca sa pozrie na vašu finančnú situáciu, vysvetlí, aká vážna je a zároveň navrhne možné kroky na jej zlepšenie.

Právne poradenstvo sa zameriava na analýzu zmluvných vzťahov, ako aj na vysvetlenie výhod a nevýhod rôznych právnych riešení. Môže teda pomôcť pri exekúciách či vymáhaní dlhov, prípadne pri súdnych či právnych sporoch. Psychologické poradenstvo sa zameriava na dopady zadlženia na psychické zdravie dlžníkov a na pomoc pri zvládaní ťažkej životnej situácie.

Článok pokračuje pod reklamou


Odborníci dokážu posúdiť oprávnenosť nárokov vašich veriteľov a zanalyzovať vaše možnosti v súlade s platnou legislatívou. Samozrejmosťou je, že navrhnú najvýhodnejšie riešenia vhodné pre vašu konkrétnu situáciu. Poradia, aké konkrétne kroky je potrebné vykonať na dosiahnutie cieľa.

Ak by ste mali záujem o bezplatnú konzultáciu, dohodnite si termín stretnutia v Bezplatnej dlhovej poradni v Rimavskej Sobote na Čerenčianskej 22 (budova Stavart – vedľa úradu práce) na telefónnom čísle 0905 908 711 alebo cez email [email protected].

Bližšie informácie o Bezplatných dlhových poradniach nájdete na stránke www.pomahamedlznikom.sk a na Facebookovej stránke Bezplatné Dlhové Poradne.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross