No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poruchu na vodovode chcú odstrániť ešte dnes

druzstevna ulicaPoruchu na prasknutom vodovodnom potrubí na Družstevnej ulici v Rimavskej Sobote chcú pracovníci vodárenskej spoločnosti odstrániť ešte dnes. „Predpokladaný termín ukončenia prác je okolo 16.00 hod.,“ povedala pre Rimava.sk krátko po poludní hovorkyňa Stredoslovenskej vodárenskej a prevádzkovej spoločnosti Slavomíra Vogelová. Ako ďalej spomenula, poškodený je len krátky úsek potrubia, na ktorý nie je nikto pripojený. K príčine poruchy sa hovorkyňa zatiaľ nevyjadrila.
Ulica, na ktorej sa včera začalo s frézovaním starého asfaltu, bola dnes ráno zaplavená. Voda vytekala z jamy pred sklenárstvom neďaleko autobusovej stanice. Do jamy nadránom zapadlo osobné auto, podľa polície išlo o škodovú udalosť.
S asfaltovaním ulíc začala samospráva včera, po tom ako poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili minulý týždeň potrebné financie na opravu ciest. Po Družstevnej ulici by v závislosti od počasia mala v opravách nasledovať Ulica Gorkého, Daxnerova, Bodona či Sídlisko Rimava. Práce realizuje víťaz verejného obstarávania Inžinierske stavby Košice, opraví viac ako 55 tis. m2.

Doplnené o 14.30 hod.
Príčinu poruchy na potrubí vodári stanoviť zatiaľ nevedia. Podľa Vogelovej možnou príčinou poškodenia potrubia boli stavebné práce na ceste. "Nedá sa to však jednoznačne tvrdiť," dodala hovorkyňa vodárenskej spoločnosti.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross