No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci majú odsúhlasiť dotácie športovým klubom aj kultúrnym inštitúciám

zupny-uradRimavskosobotská samospráva bude aj tento rok rozdeľovať dotácie na podporu činnosti športových klubov. Ako už poslanci koncom minulého roka rozhodli, v rozpočte je na tento účel vyčlenených 40 tisíc eur. Podľa návrhu na utorkové (14. marca) rokovanie Mestského zastupiteľstva, by mali prerozdeliť jednotlivým klubom sumu 35 tisíc eur. Jednotlivé žiadosti približne 30 klubov posudzovala minulý mesiac Komisia školstva, kultúry, mládeže a športu pri MsZ, ktorej predsedom je poslanec Zsolt Főző.

tabulka sportove klubyPodľa informácií predkladaných na zajtrajšie verejné rokovanie, dotácie rozdeľovali na základe kritérií - športová reprezentácia na miestnej, regionálnej, národnej alebo medzinárodnej úrovni, športové aktivity klubov, telovýchovných jednôt a organizácií a šport na území mesta. Z približne 30 klubov, okrem futbalového klubu, ktorý je financovaný osobitne, majú najviac dostať hokejisti HKM Rimavská Sobota a to 7 tis. eur. Druhú najvyššiu sumu majú dostať volejbalistky, 5 tis. eur. Sumu 3 tisíc eur navrhli pre jeden z najpočetnejších klubov v meste a to TJ Mladosť Relax JUDO. Po 2 tisíc eur je navrhnutých pre stolných tenistov, lukostrelcov, džudistov, zápasníkov či taekwondistov. Približne tisíc eur dostanú plavci a šachisti.

Témou rokovania budú aj mestské noviny, činnosť mestskej polície i výstavba kruhovej križovatky na Malohontskej ulici.
Pre kultúrne inštitúcie mesto počíta s podporou vo výške viac ako 23 tisíc eur. Na schválenie ide pred poslancov 13 žiadateľov so sumou viac ako 18 tis. eur.

Z celkovej sumy vyčlenenej v rozpočte zvyšné financie majú prerozdeliť v priebehu roka. Termín podávania žiadostí je do 31. júla.

tabulka kultura

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross