No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zastupiteľstvo nepredĺžilo nájom kurtov pre tenisový klub, bude o tom ešte rokovať

RIMAVSKÁ SOBOTA - Jedným z bodov programu posledného zasadnutia mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote bola žiadosť o predĺženie nájomnej zmluvy na kurty v Mestskej záhrade, ktorú podal Mestský tenisový klub Rimavská Sobota. Žiadal ju predĺžiť na ďalších desať rokov, poslanci však tento bod po dlhšej diskusii presunuli na jún. 

Do rozpravy o tomto bode sa prihlásil poslanec za poslanecký klub Odvážme sa zrýchliť Michal Demeter. “Určite je potrebné oceniť dlhoročnú prácu tenisového klubu, ale neviem, prečo by sme to mali schváliť, keď sú na prenájom traja záujemcovia,” povedal Demeter s tým, že by sa mala vyhlásiť verejná obchodná súťaž. Okrem mestského tenisového klubu majú o kurty záujem ŠK Tempus a Tenisová akadémia. 

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, vyberať by sa malo podľa toho, kto aké kritériá ponúkne mestu hlavne pre výchovu mládeže. Podľa názoru poslanca Ivana Hazuchu by však v tejto veci mohlo rozhodnúť mesto aj bez súťaže. “Pokiaľ bolo spokojné s činnosťou tohto klubu, asi nepotrebuje riskovať a špekulovať. Budeme stúpať do neistoty, ak to posunieme niekomu inému,” vyslovil sa Hazucha. S jeho názorom súhlasili aj poslanec Zoltán Cziprusz, viceprimátorka Andrea Andrášiová či poslanec Jozef Tóth. Padol tiež návrh, aby sa všetky tri subjekty, zaujímajúce sa o prenájom, dohodli.

V závere rozpravy podotkol primátor Jozef Šimko, že tenisový klub vychoval za posledných 30 rokov desiatky až stovky tenistov a pracoval po celý čas svedomito. “Máme tu 85 podpisov rodičov, ktorí podporujú tenisový klub. Neverím, že by sa táto trojica záujemcov dohodla, že založia nejaký spoločný spolok. Môj názor je, aby sme kurty prenajali tenisovému klubu na ďalších desať rokov a neodkladajme to na ďalšie zasadnutie. Za 11 rokov, ako som primátor, som nedostal žiadnu sťažnosť, že by tenisový klub robil zlú robotu,” uzavrel Šimko. 

Poslanci napokon schváli, aby sa tento bod stiahol z rokovania a presunul sa na júnové zasadnutie mestského zastupiteľstva. 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross