No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci odklepli verejno-obchodnú súťaž na tenisové kurty na Šibeničnom vrchu

Poslanci na uplynulom mestskom zastupiteľstve odklepli verejno-obchodnú súťaž na tenisové kurty a futbalové ihrisko neďaleko Šibeničného vrchu v Rimavskej Sobote. Dôvodom na vypísanie súťaže je nedodržanie zmluvných podmienok vlastníka pozemkov, ktorý mal vybudovať športový areál. „V roku 2005 a neskôr aj v roku 2008 bolo vydané stavebné povolenie, kde bolo zakotvené čo všetko by sa tam malo vybudovať. Mali tam byť spevnené plochy, malé i veľké futbalové ihrisko, penzión, tribúna, nejaké zázemie ako bufet, preliezky, parkovisko a podobne. Vzhľadom ale na to, že v roku 2016 došlo k odpredaju niektorých tých nehnuteľností, tak tento zámer nie je možné zrealizovať,“ uviedla na rokovaní Katarína Eliášová, vedúca majetkového oddelenia na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote, podľa ktorej je zmluva ešte platná do roku 2020, hoci zámer už nie je možné zrealizovať. V súčasnosti areál využíva TJ ŠK Tempus Rimavská Sobota.

Podľa poslanca Miroslava Bitalu, ktorý spoločne aj s poslankyňou Annou Zsóriovou, na podnet občanov prezreli zmluvu, je v tomto momente neplatná. „Nesplnili sa podmienky. Vlastník nemá ani vlastný tenisový kurt a to je jedna dôležitá podmienka,“ poznamenal. Ako zároveň dodal, za jeho prácu mu však patrí vďaka.

Väčšina poslancov súhlasila s vypísaním verejno-obchodnej súťaže. Iný názor však mal poslanec Viliam Vaš, ktorý sa pýtal, prečo otvorili tento bod, keď zmluva je platná do roku 2020. „Má mesto lepšie vyhliadky na nejakú inú stavbu alebo podnikateľa,“ pýtal sa Vaš. Na margo toho reagoval primátor Jozef Šimko. „Podmienky už nie je možné splniť, keďže Július Vrábeľ už nemá vlastnícky vzťah. V roku 2010 bola podpísaná zmluva, ktorá hovorí, že jej vypožičiavateľ je povinný dobudovať športový areál. Tento areál už nemôže vybudovať lebo už nemá pozemky. To znamená, že už neplní podmienky,“ povedal Šimko, podľa ktorého sa však môže vtedajší vlastník prihlásiť do verejno-obchodnej súťaže.

„Ideme vytvoriť nový precedens, keď si podnikateľ neplní svoje povinnosti vyplývajúce zo zmluvy, tak mu ešte necháme tie pozemky na tie zostávajúce roky, nech ešte ukáže, že čo robí,“ pýtala sa poslanca Vaša poslankyňa Zsóriová.

Po miestami až búrlivej diskusii medzi poslancom Vašom a primátorom Šimkom mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo vyhlásenie verejno-obchodnej súťaže na tenisové kurty a futbalové ihrisko na Šibeničnom vrchu a zároveň súhlasí s vypovedaním zmluvy o výpožičke uzatvorenej medzi TJ ŠK Tempus Rimavská Sobota a mestom.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross