No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci odpredali pozemky pred budovou mestského úradu, v rokovaní pokračujú v stredu

8. marca 2011 |  | |

Rimavskosobotskí poslanci rozhodli o odpredaji pozemkov o rozlohe približne 377 m² v prieluke Svätoplukovej a Hviezdoslavovej ulice za takmer 19 tis. eur jedinému záujemcovi. Nakoľko spoločnosť vo výberovom konaní nesplnila všetky kritériá, poslanci mali na zváženie aj alternatívu vypísania nového výberového konania či dražby. Takmer bez diskusie však všetkých sedemnásť poslancov odobrilo navrhovanú cenu 50 eur/m² za pozemky  v centre mesta pre spoločnosť Panorama Slovakia z Lučenca.  Jej rimavskosobotskí majitelia  kúpou pozemku a následnou výstavbou objektu plánujú rozšíriť a v budúcnosti presťahovať svoje sídlo späť do centra Rimavskej Soboty. Spoločnosť sa zaoberá výrobou a montážou plastových okien.

V súčasnosti sa na pozemkoch nachádzajú dočasné stavby, ktoré je nový majiteľ povinný odstrániť na vlastné náklady. Termín ukončenia výstavby je pritom máj 2013. Poslanci spoločnosť zároveň zaviazali, že ak do troch rokov od podpísania kúpno-predajnej zmluvy stavbu neskolauduje, každý rok je povinná zaplatiť 33. tis. eur.

Odpredaj pozemkov v cene minimálne 50 eur/m² odsúhlasili poslanci v septembri minulého roka, ešte pred komunálnymi voľbami. Spoločnosť sa o pozemky uchádzala od novembra, kedy bola vypísaná obchodná verejná súťaž. Súčasťou podmienok výstavby boli prísne kritériá na dodržanie urbanistických, architektonických a všeobecných požiadaviek, aby stavba zapadala do pamiatkovej zóny. Výberová komisia záujemcovi  namietala  výšku predložených kalkulácií investičných nákladov z roku 2004, ako aj potvrdenie od banky, že je klientom. Ako pre Rimava.sk uviedol poslanec MsZ Ladislav Rigó, ktorý bol zároveň členom výberovej komisie, chýbalo im potvrdenie od banky, že poskytne záujemcovi garanciu na čerpanie úveru vo výške približne 300 tis. eur. "Na jednej strane sme boli veľmi prísni, na druhej tolerantní ak dodatočne potvrdenie doloží, čo urobil hneď na druhý deň," uzavrel Rigó.

Rokovanie mestských poslancov pokračuje v stredu, 9. mája od 13.00 hod. Zaoberať by sa mali stavom verejného poriadku, priestupkovosti a kriminality v meste, návrhom na vymenovanie riaditeľa Technických služieb mesta či možnosťou výstavby nájomných bytov na Sobôtke. Dôvodom minulotýždňového prerušenia rokovania bola obštrukcia pravicových poslancov, ktorí opustili rokovaciu miestnosť.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross