No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci odsúhlasili odmeny pre primátora, viceprimátora a hlavného kontrolóra

Rimavskosobotskí poslanci odsúhlasili na včerajšom rokovaní mestského zastupiteľstva odmeny vo výške 10 percent pre čelných predstaviteľov samosprávy. Zhodli sa na tom 17 poslanci, proti bol iba jeden. "K odmenám sme dospeli po dohode aj medzi členmi v kluboch, aj medzi klubmi navzájom," zhodne pre Rimava.sk potvrdili predsedovia oboch poslaneckých klubov Ján Fiľo a Tibor Pelle, ktorý návrh predniesol.

Pre primátora mesta Štefana Cifruša schválili poslanci odmenu vo výške 2 785 eur, viceprimátorovi Pavlovi Piliarikovi odsúhlasili 1 873 eur a hlavnému kontrolórovi Jánovi Valušovi 1 296 eur. Odmena predstavuje 10 percent súčtu platov za hodnotené obdobie v roku 2009. Z dôvodu nepriaznivej finančnej situácie samosprávy im posledné odmeny boli odsúhlasené v novembri 2008, za obdobie prvého polroka. Poslanci mali možnosť udeliť odmeny vo výške 10, 20 alebo 30 percent zo súčtu jednotlivých platov.

Poslanci MsZ zároveň odsúhlasili minuloročné odmeny vo výške 10 percent aj pre konateľa Mestskej bytovej správy (MsBS) Svetozára Müllera. V jeho prípade to činí 1 422 eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross