No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci rozdelili takmer 90 tisíc eur pre športové kluby a kultúrne subjekty

Poslanci na svojom aprílovom rokovaní rozdeľovali aj financie pre športové kluby a kultúrne subjekty v meste. Dokopy im rozdelili sumu približne 90 tisíc eur.

Sumu vo výške takmer 50 tis. eur si rozdelia športové kluby. Ako povedal na rokovaní predseda Komisie a športu ako aj poslanec Tibor Figei, komisia v tejto veci zasadala štyrikrát. „Takže sme sa tomuto naozaj vážne, odborne a vecne zaoberali,“ avizoval. Podľa jeho slov v prvom kole rozdelili sumu 47 tis. eur a zvyšok rozdelia v kole druhom.

Zvyšok z takmer 90-tisícového balíka, teda viac ako 40 tis. eur, si rozdelia kultúrne subjekty, v prvom kole to bude takmer 33 tis. eur. Podľa slov viceprimátora a predsedu Komisie školstva a kultúry Ladislava Rigóa, v prvom kole boli aj žiadosti, ktoré nespĺňali podmienky podľa VZN, tieto žiadosti však po doplnení posunú aj do druhého kola. Na margo prerozdelenia finančných príspevkov na kultúru vystúpil poslanec a člen komisie Ján Jurkemik. Podľa neho by aj tu mali nastaviť isté podmienky na získanie financií od mesta, tak ako to urobila Komisia športu. „Do budúcna by sme mali vytvoriť koncepciu prerozdeľovania financií pre občianske združenia, nie len či to alebo tamto združenie poznám,“ podotkol a dodal, že rovnako nevidí význam podporovať cirkevné organizácie, keď financie dostávajú od samotnej cirkvi.

Do diskusie sa zapojil aj poslanec Jaroslav Bagačka, ktorý poukázal na z roka na rok zvyšujúce sa finančné príspevky pre jednotlivé subjekty. Ako povedal, v prvom rade by sa dané subjekty mali opierať o členské príspevky či sponzorov a financie od mesta mali brať len ako istú finančnú pomoc.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross